Strona główna Nowa seria minikoparek Wacker Neuson

Aktualności

 

Z nową generacją modeli w klasie 1,7-2,4 tony Wacker Neuson wyznacza nowe standardy dla minikoparek. Wypróbowane rozwiązania z poprzednich modeli zostały zachowane, ale połączono je z całkowicie nową koncepcją dalszego rozwoju maszyn tej klasy. W rezultacie powstała nowa linia minikoparek, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

 

Nowa seria minikoparek Wacker Neuson

Nowa seria ET minikoparek marki Wacker Neuson, jest rezultatem rewolucji w innowacyjności. Pierwsze 3 modele nowej seriiET18 (1,8t), ET20 (2t) i ET24 (2,4t) - będą dostępne w sprzedaży wyłącznie poprzez sieć oddziałów HKL Baumaschinen Polska latem tego roku. Podczas ich projektowania, w centrum zainteresowań inżynierów było znaczne poprawienie osiągów i wydajności oraz zwiększenie komfortu operatora. Zamysł się udał, bo wraz z serią ET pojawia się zupełnie nowa generacja minikoparek. Zmiany trafnie podsumował Dyrektor Zarządzający Wacker Neuson Linz GmbH, Gert Reichetseder : „Sprawdzone innowacje zostały zachowane i połączone z zupełnie nowym podejściem rozwojowym”. Takie połączenie zapowiada zwiększenie osiągów i wydajności.

Silniki o dużej pojemności użyte w modelach ET są nie tylko wysokowydajne, ale jednocześnie zgodne z najnowszymi wymaganiami dotyczącymi emisji spalin. Automatyczna kontrola prędkości obrotowej biegu jałowego (opcja) obniża zużycie paliwa i zmniejsza poziom hałasu. Unikatowa koncepcja chłodzenia umożliwia pracę maszyny pod pełnym obciążeniem w otoczeniu o temperaturze do 45°C przy jednoczesnym zachowaniu długiej żywotności wszystkich podzespołów. Optymalny układ wszystkich filtrów i łatwa w otwarciu na oścież do góry pokrywa silnika zapewniają dobrą dostępność serwisową i łatwość utrzymania na co dzień.


W nowej serii ET szczególny nacisk położono na komfort operatora, ponieważ dobre warunki pracy przekładają się na wyższą wydajność. Istotnymi zmianami było zwiększenie miejsca w kabinie  oraz poprawa przejrzystości i rozkładu elementów sterujących, tak aby gwarantowały lepszą ergonomię stanowiska pracy operatora. Szersze wejście do kabiny i obniżenie jej progu zapewnia łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie. Zoptymalizowano też precyzyjne sterowanie nowymi modelami ET18, ET20 i ET24 poprzez umieszczenie wszystkich najważniejszych przyrządów w zasięgu ręki. Tak więc w obrębie dwóch modułowych konsoli z joystickami sterującymi mamy również łatwy dostęp do panelu przycisków, wyświetlacza, proporcjonalnego sterowania hydrauliką, ręcznego gazu, regulowanych podłokietników i dźwigni podnoszenia/opuszczania lemiesza. Dla ułatwienia i zwiększenia bezpieczeństwa przyciski sterujące oznaczono różnymi kolorami w zależności od ich funkcji.

Bezstopniowa regulacja dodatkowego obiegu hydraulicznego znacząco poprawia zarządzanie pracą z osprzętem. Dwuczęściowa przednia szyba jest wyposażona w innowacyjny mechanizm, który umożliwia operatorowi otwarcie obu części na raz i przypięcie ich pod dachem koparki, więc dolnej części przedniej szyby nie trzeba wyjmować i odkładać na bok poza maszyną.

Każdy z nowych modeli ma indywidualnie zoptymalizowany układ koparkowy. Do każdego  z nich dostępne są dwie wersji ramienia koparkowego: standardowe i długie. W ten sposób można optymalizować wartości sił zrywających i zasięgu/głębokości kopania. Opcjonalnie do wyboru jest aż do 4 dodatkowych instalacji hydraulicznych, które umożliwiają pracę z najróżniejszym osprzętem, poszerzając tym samym wielofunkcyjność oferowanych przez HKL koparek marki Wacker Neuson. Zmiana w sposobie poprowadzenia przewodów hydraulicznych na ramieniu kopiącym zapewniła im lepszą ochronę, a operatorowi lepszy widok na łyżkę i ramię w wykopie.

Każdy z trzech nowych modeli ma również inne, dedykowane specjalnie dla siebie podwozie. W ten sposób mamy gwarancję optymalnej dla danego modelu stabilności i doskonałych parametrów jazdy, nawet w trudnym terenie. Ponadto w modelach ET18 i ET20 można zamontować 2 różne lemiesze: standardowy i długi. Wszystkie te warianty zapewniają możliwość idealnego dopasowania maszyny pod wymagania pracy, którą będzie ona wykonywała. Opracowany przez Wacker Neuson i dostępny tylko w maszynach tej marki unikatowy system poziomowania kabinyVDS (Vertical Digging System) - jest dostępny jako opcja we wszystkich trzech modelach: ET18, ET20 i ET24. Najbardziej wydajne rozwiązanie to połączenie systemu ‘VDS’ z opcjonalnym systemem ‘Easy Lock, czyli szybkozłączem hydraulicznym od Wacker Neuson. Sprawdzony już w poprzedniej serii VDS zapewnia bezstopniowy przechył kabiny, który jest w stanie zniwelować 15-stopniowe nachylenie terenu (= 27%). Brak konieczności wybierania większej ilości ziemi niż jest to potrzebne aby uzyskać pionowy wykop i mniej materiału na jego późniejsze zasypanie oznacza w przypadku maszyny z VDSem 25% więcej zaoszczędzonego czasu. Natomiast hydrauliczne szybkozłącze ‘Easy Lock’ zwiększa wydajność zapewniając wymianę jednego osprzętu na drugi w mniej niż 30 sekund (bez wychodzenia z kabiny).  

Podsumowując, zoptymalizowane w klasie wagowej (1,7-2,4 tony) minikoparki ET18, ET20 i ET24 marki Wacker Neuson to wszechstronne maszyny, które odznaczają się: mocnym, ale łatwym w kontroli, systemem hydraulicznym; wysokimi siłami kopiącymi; wyjątkowym komfortem pracy dla operatora oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, jak np. system ‘VDS’ czy system ‘Easy Lock’.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z najbliższym oddziałem HKL Baumaschinen Polska w celu uzyskania szczegółów lub oferty na koparki marki Wacker Neuson.

Data publikacji: 2012-03-29



Strony: 1 

Powrót do listy