Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Koparka gąsienicowa Kubota U56-5

Jakiś czas temu japoński producent przedstawił zupełnie nową serią minikoparek o oznaczeniu 5. Początkowo będą ją reprezentować trzy modele: Kubota U50-5, U56-5 oraz KX060-5. Maszyny natychmiast trafiają do oferty HKL Baumaschinen Polska.

Koparka U56-5 posiada jednostkę napędową Kuboty o mocy 47,6 KM. To bardzo ekologiczny, oszczędny i wydajny silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, wyposażony w filtr DPF oraz system CSR, dzięki czemu spełnia europejską normę emisji spalin Stage-V. Warto zwrócić uwagę na nową generację filtra DPF z wyraźnie wydłużonym okresem konserwacji. Z ramieniem o długości 1635 mm oferuje zasięg łyżki na poziomie 5670 mm, a pojemność łyżki to 0,13 m3.

Jeszcze więcej komfortu

Cała nowa generacja minikoparek Kubota ma wszelkie podstawy do tego, aby stać się wymarzonym narzędziem pracy każdego operatora. W kabinie znajdziemy między innymi podwójnie regulowany i pneumatycznie zawieszony fotel. Sterowanie poszczególnymi funkcjami, zarówno roboczymi, jak i komfortu, odbywa się za pośrednictwem dwóch multimedialnych joysticków umieszczonych po obu stronach fotela. Obsługa tych przyrządów jest banalnie prosta i intuicyjna – po czasie każdy operator będzie w stanie sterować funkcjami bez konieczności odrywania wzroku od placu budowy.

Kabiny w całej generacji 5 zostały doskonale wyciszone, o czym świadczy zmierzony poziom hałasu przenoszonego do wnętrza na poziomie 74 decybeli – to najlepszy wynik w tej klasie maszyn.

W kabinie nowoczesnej minikoparki nie mogło oczywiście zabraknąć kolorowego wyświetlacza LCD – w przypadku tych maszyn ma on przekątną 7 cali, jest bardzo czytelny i funkcjonalny. Jego zadaniem jest przekazywanie operatorowi informacji o wszystkich kluczowych parametrach pracy maszyny, w tym poziomie paliwa.

Bogate wyposażenie seryjne

Kubota ponownie udowadnia, że można zaoferować nabywcom maszynę, która nie wymaga wcale dużych nakładów finansowych w celu doposażenia jej w przydatne opcje. Tutaj już w wariancie podstawowym otrzymujemy między innymi oświetlenie LED na wysięgniku i kabinie, system antykradzieżowy, alarm przeciążeniowy, podwójny filtr powietrza czy klimatyzację (w wariancie L).

Ciekawych elementów nie zabrakło oczywiście na liście wyposażenia opcjonalnego. Szczególną uwagę warto zwrócić na kamerę wsteczną, znacząco zwiększającą komfort operatora i bezpieczeństwo na placu budowy.