Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Specjalistyczny osprzęt do minikoparek Kubota

Minikoparka, wbrew pozorom, jest maszyną o bardzo dużych możliwościach. Dzięki kompaktowym rozmiarom idealnie sprawdza się w pracy na ograniczonej przestrzeni. Szczególną popularnością wśród polskich przedsiębiorców cieszą się minikoparki Kubota, słynące z niezawodności i przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych. Tym razem podpowiadamy, jak można łatwo i szybko zwiększyć funkcjonalność maszyn japońskiego producenta. Wystarczy zainwestować w specjalistyczny osprzęt.

Nie tylko do prac instalacyjnych.

Minikoparki Kubota z pewnością przyda się każdej firmie, która zajmuje się instalacjami ale również może mieć zastosowanie w brukarstwie czy pracach przy kształtowaniu krajobrazu. Bardzo pomocnym osprzętem będzie chwytak, szczególnie polecany przez nas model Hunklinger S100. Chwytak pozwala m.in. na przenoszenie ciężkich elementów betonowych, układanie kostki brukowej czy ustawianie palisad.

Ten model wyróżnia się siłownikiem zainstalowanym wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu nie jest narażony na uszkodzenie. S100 pasuje do minikoparek i koparek o masie od 0,8 tony, jak również do żurawi samochodowych czy ładowarek.

Na wyposażeniu chwytaka znajduje się rotator 360°, 2 pary szczęk gumowych o szerokości 6 i 12 cm, szczęka dystansowa oraz mocowanie jednosworzniowe. Osprzęt przy masie własnej wynoszącej 60 kilogramów może przenosić elementy o masie do 200 kilogramów. Zakres chwytania wynosi od 5 do 123 centymetrów.

Chwytak do krawężników
Chwytak do krawężników źródło hunklinger-allortech.com

Do wiercenia, palowania i kopania

Minikoparki Kubota mogą być wykorzystywane do praktycznie wszystkich typowych prac ziemnych. Mądrą inwestycją będzie zakup napędu australijskiej firmy Digga, szczególnie wiertnicy PDX2, która świetnie nadaje się do wiercenia otworów pod ogrodzenia, drzewa czy fundamenty

Napędy Digga to klasa sama w sobie. Zastosowana w nich przekładnia planetarna jest objęta 5-letnią gwarancją producenta. Sprzęt jest na tyle uniwersalny, że bez problemu można go dobrać do praktycznie każdej maszyny i dopasować do jej parametrów technicznych.
Napęd umożliwia znaczące zwiększenie funkcjonalności minikoparki i wykorzystanie jej do wykonywania odwiertów, palowania czy kopania metodą łańcuchową, która jest szybsza, wydajniejsza i bardziej precyzyjna. Digga oferuje pełen wybór osprzętu, w tym wiertła, łańcuchy, pale CFA, zęby oraz piloty.

Minikoparka Kubota z wiertnicą Digga
Minikoparka Kubota z wiertnicą Digga

Do prac wyburzeniowych

Przydatnym akcesorium do minikoparek Kubota jest młot hydrauliczny, dzięki któremu maszyna może być wykorzystywana do typowych prac wyburzeniowych, szczególnie w budynkach. Zespół HKL Baumaschinen Polska poleca model DMS 95-2 firmy Socomec, przeznaczony do maszyn o masie od 1 do 2 ton. Młot wyróżnia się udarem o częstotliwości 1200 uderzeń na minutę oraz niską masą własną wynoszącą 95 kilogramów. Standardowym wyposażeniem osprzętu jest grot szpic, płyta adaptacyjna, węże hydrauliczne oraz elementy adaptacyjne.

Minikoparka Kubota z młotem
Minikoparka Kubota z młotem

Do jeszcze wydajniejszego kopania

Żaden przedsiębiorca nie będzie mieć problemu z dobraniem odpowiedniej łyżki do swojej minikoparki Kubota. W ofercie są specjalistyczne akcesoria przeznaczone pod złącza Lehnhoff. W przypadku modeli o masie do 2 ton, czyli KX008, U10, KX016, KX018 i KX019, polecamy łyżki pod szybkozłącze MS01 (od 260 do 550 mm) oraz łyżki skarpowe (od 850 do 1000 mm). Do maszyn o masie powyżej 2 ton przeznaczone są łyżki pod szybkozłącze MS03 (od 300 do 600 mm) i łyżki skarpowe do 1200 mm. Specjalistyczny osprzęt do minikoparek Kubota jest dostępny w ofercie firmy HKL Baumaschinen Polska. Skorzystaj z naszego doradztwa i usługi montażu.