Ładowarki kołowe Kramer 5075 i 5095 – nowości w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska

Wiosna to dobry moment na zmiany, które nie ominęły także naszej firmy. Na szczęście są one wyłącznie pozytywne. W HKL Baumaschinen Polska postanowiliśmy wzbogacić nasz park maszyn na wynajem. Pojawiły się w nim dwie nowe, bardzo atrakcyjne propozycje. Są to ładowarki kołowe Kramer 5075 i 5095. Obie znakomicie odpowiadają na potrzeby firm zainteresowanych wynajmem maszyn budowlanych.

Niezawodność, łatwa obsługa, niskie koszty eksploatacji

Są to trzy kluczowe cechy, które sprawiają, że mamy do czynienia z maszynami wręcz stworzonymi dla rynku wynajmu. Ładowarki kołowe Kramer 5075 i 5095 prezentują wszystkie najważniejsze zalety maszyn tego producenta. Są bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu nie ma znaczenia, czy operator wcześniej pracował na Kramerze. Niezawodność wynika z wysokiej jakości wykonania i prostoty konstrukcji, co przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia awarii w okresie wynajmu.

Ładowarki wyróżniają się także bardzo niskimi kosztami eksploatacji, co jest przede wszystkim zasługą nowoczesnych silników Yanmar i Kohler. Warto podkreślić fakt, że producent nie zastosował w nich kłopotliwego układu oczyszczania spalin DOC, a pomimo to maszyny spełniają normy EU Stage IIIA (5075) i IIIB (5095).

Ładowarka kołowa Kramer 5075

Ta maszyna o masie 4100 kg posiada łyżkę o pojemności 0,75 m3 i jest napędzana silnikiem firmy Yanmar o mocy 35 kW. Ładowarka jest mistrzynią slalomu. Dzięki czterem kołom skrętnym bez problemu porusza się po ciasnych przestrzeniach. Sterowanie nią jest czystą przyjemnością. W maszynie zastosowano system automatycznej stabilizacji podnoszenia, którego zadaniem jest zminimalizowane nadmiernej utraty materiału. Dzięki temu praca postępuje szybciej, operator jest mniej zmęczony, a przedsiębiorca ponosi niższe koszty wynajmu.

Warto pochwalić kabinę, która jest wzorem ergonomii, zapewnia operatorowi świetną widoczność i bezproblemowe sterowanie maszyną. Wszystkie przyrządy są w zasięgu ręki, nie ma tutaj niepotrzebnych dodatków, które tylko zajmują miejsce. Sama kabina jest też znakomicie wyciszona.

Ładowarka kołowa Kramer 5095

Ładowarka osiąga masę 4800 kg i jest wyposażona w łyżkę o pojemności 0,95 m3. Do jej napędzania został zatrudniony silnik Kohler o mocy 55 kW. Maszyna wyróżnia się praktycznie całkowitą bezobsługowością.

Wysoka jakość wykonania, brak technologicznych „udziwnień”, prostota konstrukcji: to zwiastuje bezproblemową pracę w nawet najtrudniejszych warunkach. Oczywiście ta ładowarka nie posiada systemu oczyszczania spalin DOC.

Ładowarka posiada cztery koła skrętne gwarantujące kąt skrętu 2 x 40°. W ramach opcji można zwiększyć maksymalną prędkość jazdy do 30 km/h. W 5095 producent zastosował automatyczny stabilizator obciążenia, który tłumi drgania i nadmierne ruchy zespołu ładującego oraz samego ładunku.

Obie ładowarki są dostępne w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

Ładowarka Kołowa Kramer 5095
Ładowarka Kołowa Kramer 5095
Ładowarka Kołowa Kramer 5095
Ładowarka Kołowa Kramer 5095