Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Walce Bomag BW 100 AD-5, BW 120 AD-5 i BW 135 AD-5 już dostępne w HKL Baumaschinen Polska!

Bomag jest jednym z najbardziej znanych producentów walców drogowych. Jego maszyny pracują na wszystkich kontynentach, co oczywiście nie jest dziełem przypadku. Produkty Bomag są synonimem bardzo wysokiej jakości, dlatego z czystym sumieniem polecamy je także naszym klientom. Jest nam miło poinformować, że oferta sprzedaży i wynajmu HKL Baumaschinen Polska powiększyła się o trzy kolejne modele walców Bomag: BW 100 AD-5, BW 120 AD-5 oraz BW 135 AD-5. Krótko przedstawimy ich najważniejsze funkcje.

Szerokie, uniwersalne zastosowanie

Prezentowane walce możemy podzielić na dwie kategorie. BW 100 AD-5 oraz BW 120 AD-5 to lekkie walce tandemowe łamane w przegubie zaliczane do grupy maszyn o masie do około 3 ton. BW 135 AD-5 jest nieco większym walcem, którego masa wynosi blisko 3,9 tony.

Maszyny łączy znakomita uniwersalność. To idealne propozycje dla firm prowadzących prace remontowe, zajmujących się odtwarzaniem nawierzchni, zagęszczaniem ścieżek rowerowych czy traktów pieszych. Walce bardzo dobrze sprawdzą się szczególnie w miastach i na terenach, gdzie do dyspozycji jest mocno ograniczona przestrzeń.

Silną stroną maszyn są świetne właściwości jezdne. Walce wyróżniają się zwrotnością, łamany przegub ułatwia prowadzenie prac tam, gdzie operator większej maszyny miałby poważne problemy z manewrowaniem.

BW 100 AD-5

Najmniejsza z prezentowanych maszyn Bomag osiąga masę od 2,5 do 3,3 tony w zależności od wyposażenia. Walec jest napędzany jednostką Kuboty o mocy 33 KM. Szerokość robocza walca wynosi dokładnie 1000 mm. To wyjątkowo kompaktowa maszyna, w sam raz do prac brukarskich i lżejszych zadań drogowych.

Bomag BW 100 AD-5
Bomag BW 100 AD-5

BW 120 AD-5

W tej maszynie również zastosowano jednostkę Kuboty o mocy 33 KM. Walec oferuje natomiast szerokość roboczą 1200 mm. Sama maszyna osiąga masę od 2,7 do 3,5 tony w zależności od wyposażenia. Warto podkreślić, że walec oferuje operatorowi komfortowe stanowisko pracy. Wysoka pozycja ułatwia obserwowanie nawierzchni. Sterowanie jest niezwykle precyzyjne i intuicyjne.

Bomag BW 120 AD-5
Bomag BW 120 AD-5

BW 135 AD-5

Największa z opisywanych maszyn spełni oczekiwania przedsiębiorców specjalizujących się w typowych pracach drogowych. Walec z powodzeniem może być wykorzystywany przy budowie autostrad i dróg szybkiego ruchu, ale także parkingów czy ścieżek. Maszyna ma kompaktowe rozmiary, a łamany przegub ułatwia manewrowanie. Szerokość robocza walca wynosi 1300 mm. Maszyna jest napędzana silnikiem Deutz o mocy 45 KM.

Bomag BW 135 AD-5
Bomag BW 135 AD-5

Przemyślane rozwiązania

We wszystkich prezentowanych walcach Bomag zastosowano hydrostatyczny napęd jazdy i wibracji oraz system zraszaczy ciśnieniowych z przełącznikiem interwałów. Bęben został wyposażony w 2 skrobaki sprężynowe i uchylne.

Precyzyjne sterowanie zapewnia wielofunkcyjna dźwignia zmiany biegów. Operator ma do dyspozycji także czytelny wyświetlacz z licznikiem godzin pracy. Godnym wyróżnienia rozwiązaniem jest inteligentna kontrola wibracji IVC.

Walce są bardzo bogato wyposażone. Standardowo producent dostarcza je z alarmem ratunkowym, zabezpieczeniem paska klinowego, zintegrowanym schowkiem czy funkcją awaryjnego postoju a także istotnym podczas pracy nożem tnącym.

Walce Bomag BW 100 AD-5, BW 120 AD-5 oraz BW 135 AD-5 są dostępne w ofercie wynajmu i sprzedaży HKL Baumaschinen Polska.