Nic ich nie zatrzyma! Krety Tracto-Technik Grundomat serii P i N w naszej ofercie

Trudno sobie wyobrazić realizację inwestycji związanej z rozbudową instalacji bez przecisków pod drogami czy nasypami. Ta metoda umożliwia zachowanie nawierzchni w nienaruszonym stanie, nie zagraża budynkom i innym obiektom architektonicznym. Wykonanie przecisku nie jest jednak wcale takie proste. Aby przyspieszyć cały proces i zagwarantować sobie maksymalną precyzję, trzeba sięgnąć po specjalistyczny sprzęt. Właśnie taki oferujemy w HKL Baumaschinen Polska. Prezentujemy możliwości kretów Tracto-Technik Grundomat serii P i N, w tym modeli 95, 130 i 180.

Seria P – do wielu zastosowań

Krety Tracto-Technik Grundomat serii P są przeznaczone do wykonywania przecisków w dowolnym gruncie. Wyróżniają się świetną jakością wykonania, co jest zasługą zastosowanych w nich materiałów. Korpus jest chromowany wewnątrz i na zewnątrz, opcjonalnie może być także wyposażony w zęby gwarantujące bardzo dobre podparcie w gruncie. W kretach zastosowano całą gamę uszczelnień, w tym taśmy ślizgowe, uszczelnienia tłoka i specjalnej głowicy. Dzięki temu nie ma ryzyka, że do wnętrza urządzenia dostaną się jakiekolwiek zabrudzenia, które mogłyby spowodować spadek wydajności kreta. Dodatkową korzyścią jest zminimalizowanie zużycia powietrza.

Krety Grundomat serii P są wyposażone w stopniowaną głowicę wiercącą. Jest ona hartowana, dzięki czemu odznacza się znakomitą odpornością, nawet na kontakt z twardym gruntem. Głowica pracuje w systemie dwutaktowym. Polega to na tym, że najpierw W 1-takcie kolba uderza w przecinak i napędza go do przodu Dopiero w 2-takcie kolba uderza w obudowę. Taka zasada działania zapewnia optymalną prędkość i precyzję posuwu.

Tracto Technik  Grundomat
Krety Tracto-Technik

Seria N – urządzenia najwyższej klasy

Na pierwszy rzut oka krety serii N różnią się od tych z serii P typem głowicy koronowej.

Dodatkowo w kretach Grundomat serii N producent zastosował połączenie gwintowe naprężające. Ten detal znacznie ułatwił czynności serwisowe i przyspieszył proces wymiany osprzętu. W Serii N głowica koronowa posiada bardzo ostre krawędzie, które znakomicie radzą sobie z cięciem zbitych gruntów, w tym zawierających kamienie. Dwutaktowy model działania polega na początkowym wybiciu otworu pilotowego, a następnie cięciu gruntu koroną i odprowadzaniu materiału przez kanały na zewnątrz przewiertu.

W gamie kretów Grundomat serii P i N znajdziemy po 11 modeli standardowych oraz po 4 modele krótkie (odpowiednio PK i NK) – te drugie są przeznaczone do pracy na ograniczonej przestrzeni. Szczególnie ciekawe, ponieważ bardzo uniwersalne, są krety o oznaczeniach 95, 130 i 180, które znajdują się w ofercie HKL Baumaschinen Polska. Krety Tracto-Technik mogą być wykorzystywane m.in. do wykonywania przecisków pod istniejącą infrastrukturą, wymiany rur, palowania oraz wybijania rur stalowych z trzpieniem nasadzanym.

Tracto Technik  Grundomat
Krety Tracto-Technik