Wybieramy agregat prądotwórczy do zastosowań profesjonalnych. Najlepsze propozycje od Endress

Agregaty prądotwórcze są absolutnie niezbędnym sprzętem na każdym placu budowy. Gwarantują dostęp do energii elektrycznej wtedy, gdy nie można jej pobierać z sieci, dzięki czemu wykonawcy nie muszą przerywać pracy. Agregaty są szczególnie przydatne tam, gdzie nie istnieje sieć elektryczna. Wybór konkretnego urządzenia może nastręczyć problemów, ponieważ rynkowa oferta jest ogromna. Postanowiliśmy pomóc w podjęciu dobrej decyzji. W tym poradniku prezentujemy ekstraklasę wśród agregatów prądotwórczych, czyli polecane przez nas modele firmy Endress.

Dlaczego agregaty Endress?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ urządzenia niemieckiej firmy prezentują najwyższą jakość wykonania, co przekłada się na ich legendarną wręcz niezawodność. Agregaty Endress od dawna znajdują się w ofercie HKL Baumaschinen Polska i z relacji klientów wiemy, że są oni z nich bardzo zadowoleni.

Endress to firma z ponad 100-letnim doświadczeniem. Agregaty producenta wyróżniają się nie tylko najwyższą jakością, ale także innowacyjnością. Warto w tym miejscu wspomnieć o technologii Duplex, która gwarantuje precyzyjny dobór mocy silnika do aktualnego zapotrzebowania na energię, a także ECOtronic – ten system ogranicza obroty jednostki wtedy, gdy np. podłączone do agregatu urządzenia nie są używane. Operator nie musi więc każdorazowo wyłączać i włączać sprzętu. ECOtronic pozwala zaoszczędzić mnóstwo paliwa i chronić pracowników przed nadmiernym hałasem.

Polecane agregaty budowlane z przedziału 10 – 50 kVA

Endress w swoich agregatach budowlanych tej gamy stosuje sprawdzone, niezawodne jednostki wysokoprężne Yanmar. Cechuje je niski apetyt na paliwo oraz bardzo cicha praca. Wspomnijmy, że ta seria urządzeń posiada klasę izolacji akustycznej H, co zapewnia pracownikom komfortowe warunki i mniejsze zmęczenie po całym dniu roboczym.

Na początek przyjrzyjmy się modelowi ESE 20 YW-B. To jeden z najchętniej wybieranych agregatów przez klientów HKL Baumaschinen Polska. Urządzenie jest napędzane silnikiem o mocy 16,9 kW, który zużywa jedynie 3,7 litra oleju napędowego na cykl roboczy wynoszący około 14 godzin pracy. W tym modelu zastosowano elektroniczny rozruch, szczególnie przydatny w chłodne dni. Agregat może zasilać urządzenia 230V i 400V.

ESE 50 YW-B to nieco większy sprzęt, napędzany silnikiem o mocy 40,2 kW. Zużycie paliwa wynosi 8,3 litra na 8 godzin pracy. Jednostka generuje hałas na poziomie 95 dB(A). Tutaj również znajdziemy elektroniczny start. W agregacie zastosowano wewnętrzny zbiornik paliwa o pojemności aż 68 l.

Agregaty do najpoważniejszych zastosowań

Klientom, którzy oczekują nieprzeciętnej wydajności w każdych warunkach, z czystym sumieniem możemy polecić agregaty linii Power. Obejmuje ona urządzenia o mocy z przedziału od 15 do 705 kVA.

Bardzo ważną cechą agregatów Endress Power jest ich kompatybilność z rewolucyjnym systemem E-RMA, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem i analizowanie parametrów jego pracy. Ułatwia to np. dokładne szacowanie kosztów paliwa.

W tej gamie agregatów bardzo interesująco prezentuje się model ESE 95 PW / MS. Jest napędzany silnikiem Perkins o mocy 76,6 kW, który zużywa 16,9 litra oleju napędowego na cykl roboczy wynoszący 12,4 godziny. W agregacie zastosowano bezszczotkowa prądnicę MeccAlte oraz wewnętrzny zbiornik na paliwo z zamkiem. Dodatkowymi atutami są wanna na płyny eksploatacyjne (niezbędna w celu ochrony środowiska, w tym wód gruntowych) oraz system wstępnego podgrzewania płynu chłodzącego. Na uwagę zasługuje też cyfrowy sterownik, który znacznie uławia ustawianie parametrów pracy urządzenia.

Kolejną propozycją jest model ESE 220 VW / MS. Ten agregat korzysta z silnika Volvo o mocy 181 kW. Jednostka jest bardzo oszczędna, oczywiście jak na swoją pojemność: zużywa nieco ponad 35 litrów oleju napędowego na 10-godzinny cykl pracy. Agregat generuje hałas na poziomie 94 dB i jest kompatybilny z systemem E-RMA.

Osobną kategorię agregatów serii Power stanowią urządzenia z automatyczną tablicą rozdzielczą, oznaczone jako AS. Naszym faworytem jest model ESE 330 VW-AS, korzystający z silnika Volvo o mocy 313 kW, zużywającego 48,5 litra oleju napędowego na 13 godzin pracy. Agregat standardowo jest wyposażony we wstępne podgrzewanie płynu chłodzącego, co bardzo ułatwia poranny rozruch po mroźnej nocy.

Wszystkie zaprezentowane agregaty prądotwórcze Endress są dostępne w ofercie sprzedaży firmy HKL Baumaschinen Polska.

Agregaty prądotwórcze Endress
Agregaty prądotwórcze Endress