Przecinarki Norton Clipper: nowość w ofercie HKL Baumaschinen Polska

Wydajna przecinarka jest podstawowym elementem wyposażenia profesjonalnej ekipy budowlanej. Taki sprzęt ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie – wykorzystuje się go do cięcia asfaltu, posadzek, bloków betonowych czy innych elementów murarskich. Mamy dobrą wiadomość dla naszych klientów: w ofercie wynajmu i sprzedaży HKL Baumaschinen Polska pojawiły się przecinarki Norton Clipper. Prezentujemy możliwości dwóch szczególnie ciekawych modeli jezdnych tego renomowanego producenta.

Kilka słów o marce Norton Clipper

Norton Clipper to firma grupy Saint-Gobain specjalizująca się w produkcji urządzeń do cięcia, szlifowania, wygładzania, obróbki końcowej i polerowania wszelkich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Obecnie Norton Clipper/ Saint-Gobain posiada 61 zakładów produkcyjnych, 8 ośrodków doskonalenia i rozwoju, 4 ośrodki skupiające się na technologii szlifowania oraz 3 światowe ośrodki badań. Firma zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników w 79 krajach.

Narzędzia Norton Clipper cieszą się doskonałą opinią fachowców. Słyną z niezawodności, wygodnej obsługi i niskich kosztów eksploatacji. Szczególnie cenione są przecinarki stołowe, jezdne oraz ręczne.

W ofercie HKL Baumaschinen Polska znajdują się modele Jumbo 651, C51 na fi 350, CS451 na fi 450 i CP514. W tym poradniku omówimy przecinarki jezdne C51 na fi 350 oraz CS451 na fi 450.

Norton Clipper CS451

Prezentowana przecinarka jest przeznaczona do cięcia posadzek i asfaltowych nawierzchni na sucho lub na mokro. Występuje w dwóch wersjach napędu: z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Model ten został wyposażony w system Low Vibration, na który składa się specjalny, regulowany uchwyt, gwarantujący znaczne obniżenie poziomu wibracji.

Przecinarka posiada 25-litrowy pojemnik na wodę, dzięki któremu istnieje możliwość cięcia na mokro nawet z dala od źródła bieżącej wody. Atutem tej maszyny jest doskonałe wyważenie, co zapewnia optymalny rozkład masy i ułatwia operatorowi prowadzenie przecinarki.

CS451 tnie na głębokość 170 mm. W wersji z silnikiem benzynowym (Honda) osiąga moc 13 KM, natomiast wariant z jednostką wysokoprężną (Hatz) oferuje moc 7 KM.

 

Norton Clipper C51

Charakterystycznymi cechami tego modelu są kompaktowa konstrukcja i świetna zwrotność, dzięki czemu przecinarka może pracować na praktycznie dowolnej powierzchni, nie sprawiając również problemów w transportowaniu i przechowywaniu. Idealnie sprawdzi się przy realizacji średniozaawansowanych prac budowlanych i drogowych.

Przecinarka może być wykorzystywana zarówno do cięcia na mokro, jak i na sucho. Dzięki wbudowanemu pojemnikowi na wodę o pojemności 20 litrów nie wymaga stałego podłączenia do źródła bieżącej wody.

Warto zwrócić uwagę na regulowany na wysokość uchwyt – to proste rozwiązania bardzo ułatwia operatorowi znalezienie wygodnej pozycji. Głębokość cięcia również jest regulowana i wynosi maksymalnie 125 mm.

Tylne kółka w tym modelu zostały pokryte twardą gumą, co umożliwia komfortowe prowadzenie maszyny po nierównym podłożu. Przecinarkę napędza jednostka benzynowa Hondy o mocy 6,5 KM.

Przecinarki jezdne Norton Clipper CS451 na fi 450 oraz C51 na fi 350 są już dostępne w ofercie wynajmu i sprzedaży HKL Baumaschinen Polska.

 

Zobacz ofertę wynajmową przecinarek Norton Clipper.