Wozidło gąsienicowe Kubota KC100 HD oficjalnie dostępne w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska!

Mamy bardzo dobrą informację dla naszych Klientów. W HKL Baumaschinen Polska nareszcie można wynająć wozidło gąsienicowe Kubota KC100 HD, czyli wyjątkowo poszukiwany model, który wyróżnia się znakomitą funkcjonalnością oraz świetnymi właściwościami roboczymi. To naturalna propozycja dla przedsiębiorców działających w najróżniejszych branżach, którzy potrzebują wydajnej maszyny do przewożenia materiałów na niedalekie dystanse, zwłaszcza tam, gdzie nie da się pracować standardową ładowarką czy większym wozidłem. Zapraszamy do poznania kluczowych zalet tego modelu.

Wozidlo Kubota KC100HD

Do różnych prac

Wozidło gąsienicowe Kubota KC100 HD jest bardzo dużym wsparciem w sytuacji, gdy z uwagi na ograniczoną ilość miejsca nie można wspierać się większą maszyną. Sprzęt odciąży pracowników w takich zadaniach, jak chociażby wywożenie ziemi, gruzu, materiałów sypkich czy elementów brukarskich, tym samym znacząco skracając czas wykonania zadania. Zwracamy uwagę na fakt, iż maszyna może być wykorzystywana do pracy wewnątrz pomieszczeń, czemu sprzyja jej kompaktowa konstrukcja.

Kubota KC100 HD mierzy 1545 mm lub 2015 mm z rozłożonym pałąkiem ROPS, osiąga długość 1470 mm oraz szerokość 855 mm. Bez problemu przejedzie więc przez typowy otwór drzwiowy.

Maszyna oferuje przy tym znakomite właściwości jezdne. Dzielnie radzi sobie w nawet bardzo trudnym terenie, co jest zasługą sporego prześwitu (maksymalnie 415 mm) oraz gumowych gąsienic o szerokości 230 mm w rozstawie 1180 mm. Dodatkowym atutem są wahadłowo zawieszone rolki prowadzące, które zapewniają dużą stabilność podczas jazdy po nierówności.

Bezkonkurencyjna ładowność

Kubota KC100 HD to nie tylko kompaktowe, ale też lekkie wozidło – masa własna maszyny wynosi 840 kilogramów lub 885 kilogramów po dodaniu pałąka ROPS. Tym bardziej zadziwiające są możliwości przewozowe tego sprzętu. Wozidło jednorazowo może zabrać aż 1200 kilogramów ładunku, co powinno wystarczyć w większości typowych zastosowań.

Wspomnijmy przy tym o bardzo dużym udogodnieniu, jakim jest trójstronny kierunek wysypu. Dzięki tej funkcjonalności operator nie musi tracić czasu na manewrowanie wozidłem – może zrzucić ładunek we wskazanym miejscu bez zmiany pozycji maszyny.

Oszczędny silnik wysokoprężny

W prezentowanym wozidle producent zastosował własną jednostkę napędową o mocy 11,3 KM. Jest to silnik chłodzony powietrzem i olejem, charakteryzujący się niskim zużyciem oleju napędowego. Dodajmy, że zbiornik mieści około 15 litrów paliwa.

Mocną stroną tego modelu jest również przekładnia hydrostatyczna. Zmienia ona przełożenia bez żadnych szarpnięć, dzięki czemu nie ma ryzyka nadmiernej utraty materiału w trakcie przejazdu.

Wysoki poziom bezpieczeństwa, łatwa obsługa

Standardowym elementem wyposażenia maszyny jest składany pałąk ROPS, którego zadaniem jest ochrona głowy operatora przed uderzeniem w przeszkodę. Po złożeniu pałąka wozidło jest na tyle niskie, że bez problemu można je przewieźć na standardowej przyczepie.

Na uwagę zasługuje ergonomiczne i bardzo proste stanowisko pracy, dzięki czemu nawet operator, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z tym modelem, bez trudu opanuje obsługę przyrządów sterowniczych.

Warto również pochwalić Kubotę za umożliwienie łatwej obsługi serwisowej maszyny. Dzięki unoszonej w całości pokrywie silnika zyskujemy swobodny dostęp do kluczowych podzespołów, w tym do filtrów.

Wozidło gąsienicowe Kubota KC100 HD jest już dostępne w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska.