Walec Bomag BMP 8500 – znakomita propozycja dla wynajmujących firm

Walce z opcją zdalnego sterowania cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Głównie dlatego, że łączą w sobie wysoki komfort pracy z bezpieczeństwem operatora. Tego typu sprzęt jest również bardzo uniwersalny i może być wykorzystywany przy różnego typu robotach. Pokazujemy to na przykładzie modelu Bomag BMP 8500.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zdalnie sterowany walec Bomag BMP 8500 jest bardzo dobrą opcją dla firm, które wykonują zlecenia wymagające zagęszczania wykopów. Chodzi tutaj przede wszystkim o przedsiębiorstwa budowlane i drogowe. To oczywiste, że praca w wykopie jest skrajnie niebezpieczna, dlatego lepiej jest wykorzystywać do tego maszynę.

Bomag BMP 8500, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, bardzo dobrze wpasowuje się w typowe wykopy. Świetnie radzi sobie też z zagęszczaniem gruntu na skarpach, dlatego może być wykorzystywany w pracach związanych z kształtowaniem krajobrazu. Dodajmy, że walec posiada szerokość roboczą w zakresie od 610 do 850 mm, a na każdy bęben przypadają po dwa skrobaki.

Wydajny i ekonomiczny napęd

Maszynę napędza silnik marki Kubota o mocy 14,5 kW. Nie brakuje mu „pary”, pomimo konieczności radzenia sobie z maszyną o masie 1595 kg. Główną zaletą tej jednostki jest znakomita ekonomiczność, która idzie w parze z ekologicznością.

Jest to zasługa przede wszystkim trybu ECO, który automatycznie dopasowuje obroty do aktualnego zapotrzebowania na moc. Operator ma także do dyspozycji dwa zakresy prędkości jazdy i dwie amplitudy. Ciekawym rozwiązaniem jest system IVC, służący do kontrolowania poziomu wibracji. Warto również wspomnieć o podwójnym systemie drgań kierowanych.

Zdalnie sterowany Bomag BMP 8500
Zdalnie sterowany Bomag BMP 8500

Bezproblemowa obsługa

Wiele firm ma obawy przed wynajęciem zdalnie sterowanej maszyny, ponieważ przedsiębiorcy nie wiedzą, czy ich operatorzy będą w stanie poradzić sobie z obsługą sprzętu. Walec Bomag 8500 jest doskonałym przykładem maszyny przyjaznej nawet początkującym operatorom.

Sterowanie sprzętem odbywa się przy pomocy bezprzewodowego radia lub kontrolera na przewodzie. Operator uruchamia walec za pośrednictwem elektrycznego rozrusznika. Maszyna jest bardzo łatwa w prowadzeniu, co zapewnia bezobsługowy, hydrostatyczny przegubowy układ kierowniczy.

Łatwy serwis

Walec został zaprojektowany według tzw. koncepcji łatwej obsługi. Wszystko po to, aby jego serwisowanie nie sprawiało żadnych problemów, było szybkie i precyzyjne, co ma duże znaczenie w przypadku maszyn przeznaczonych na rynek wynajmu.

Integralnym elementem walca jest moduł diagnostyczny z funkcją wyświetlania kodu błędu. Przydatny jest także licznik godzin. Warto wspomnieć o składanej desce rozdzielczej i kapturze ochronnym oraz o solidnej, łatwo unoszonej pokrywie silnika.

Ochrona maszyny

Na wyposażeniu walca znalazł się hydrostatyczny hamulec postojowy, który zapobiega przypadkowej jeździe maszyny. Przed awarią chronią natomiast takie rozwiązania, jak układ automatycznego wyłączania przy stwierdzeniu zbyt niskiego poziomu oleju oraz automatyczny wyłącznik silnika przy wystąpieniu bocznego kąta wychylenia powyżej 45°. Poszycie walca jest chronione przez osłony wykonane z odpornego na uderzenia materiału kompozytowego.

Walec Bomag BMP 8500 został objęty programem gwarancyjnym 3-2-1. Maszyna jest dostępna w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska.

Zdalnie sterowany walec Bomag BPM 8500
Zdalnie sterowany walec Bomag BPM 8500