Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Wynajem maszyn do ciężkich prac budowlanych i ziemnych: najlepsza opcja na kryzysowe czasy

W tym roku polska gospodarka wpadnie w recesję – to już fakt. Pytanie tylko, jak głębokie będzie tąpnięcie, bo tutaj eksperci wieszczą różne scenariusze. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak założyć, że jedną z tych branż, które stosunkowo nieźle poradzą sobie z kryzysem, będzie szeroko pojęta budowlanka. Rząd zapowiada odważne inwestowanie w ten sektor, co powinno pomóc tysiącom przedsiębiorstw w utrzymaniu się na rynku. Wiadomo natomiast, że kryzysowe czasy wymuszają ograniczenie kosztów. Trzeba to jednak robić z głową, szukając takich rozwiązań, które nie odbiją się na wydajności przedsiębiorstwa i jakości realizowanych przez nie prac. W ten schemat idealnie wpisuje się wynajem maszyn do ciężkich prac budowlanych i ziemnych. Eksperci HKL Baumaschinen Polska przygotowali zestawienie maszyn z naszej oferty, które powinny wzbudzić szczególne zainteresowanie wśród przedsiębiorców.

Koparki gąsienicowe

W tej kategorii maszyn na uwagę zasługuje model Komatsu PC210/LC-10. Maszynę napędza jednostka Komatsu o mocy 165 KM uzyskiwanej już przy 2000 obrotów. Silnik ten spełnia normę emisji spalin EU Stage IV. Koparka jest wyposażona w łyżkę o pojemności 1,68 m3 i oferuje 6 zautomatyzowanych trybów pracy. Dzięki m.in. pneumatycznemu zawieszeniu, świetnie wyciszonej kabinie oraz panoramicznemu monitorowi o wysokiej rozdzielczości, koparka gwarantuje wysoki komfort pracy. Zdecydowanie warto również rozważyć wynajem koparki gąsienicowej Doosan DX225LC-5. Jest to 21-tonowa maszyna wyposażona w silnik o mocy 166 KM, która oferuje jedne z najlepszych parametrów roboczych w swojej klasie – między innymi kopie na maksymalną głębokość nieco ponad 6 metrów.

 

Koparka kołowa

Jedną z tych koparek kołowych dostępnych w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska, którą warto polecić, jest Komatsu PW160-11.To bardzo uniwersalna maszyna, doskonale radząca sobie zarówno z pracami ziemnymi, jak i rozbiórkowymi czy konstrukcyjnymi. Koparka oferuje co najmniej zadowalające parametry robocze – między innymi kopie na głębokość 5,86 m. Maszynę napędza jednostka Komatsu o mocy 148 KM. Warto tutaj wspomnieć o fabrycznie zainstalowanym szybkozłączu, wygodnym sterowaniu joystickiem, zintegrowanym systemie do sterowania narzędziami oraz kompaktowej budowie koparki.

 

Walce drogowe

Walce drogowe należą do kategorii najchętniej wynajmowanego sprzętu budowlanego, a biorąc pod uwagę liczne inwestycje realizowane w naszym kraju, można się spodziewać, że zainteresowanie tymi maszynami będzie w kolejnych miesiącach rekordowo wysokie. Śmiało możemy tutaj polecić walce firmy Bomag, na czele z modelami BW211 oraz BW213. Ten drugi jest dostępny w dwóch wariantach silnikowych:

  • Z silnikiem o mocy 163 KM – masa walca to 12,7 tony, a szerokość wynosi 2250 mm. Warto zwrócić uwagę na dwie dostępne częstotliwości wibracji: 30 oraz 36 Hz.
  • BW213 D-5 – ten wariant powinien szczególnie zainteresować firmy, które startują w przetargach na realizację robót drogowych na terenach objętych rygorystycznymi przepisami ochrony środowiska. Producent zastosował tutaj jednostkę i mocy 130 KM spełniającą normę emisji spalin EU Stage V.

 

Zagęszczarki rewersyjne

Są to urządzenia chętnie wynajmowane przez firmy brukarskie i drogowe, które szukają sposobu na ograniczenie kosztów stałych swojej działalności. Ponownie z pełnym przekonaniem możemy polecić sprzęt Bomag. W ofercie tego producenta znajdziemy między innymi zagęszczarkę rewersyjną BPR 60/65 D, która oferuje masę 460 kilogramów i jest napędzana ekologicznym i oszczędnym silnikiem EU Stage V o mocy 9 KM. Takie połączenie gwarantuje równomierne zagęszczenie podłoża. Wspomnijmy także o zagęszczarce rewersyjnej Bomag BPR 70/70 D, która jest dostępna w dwóch wariantach masy eksploatacyjnej: 570 oraz 580 kg. Ta zagęszczarka jest przeznaczona do profesjonalnych zastosowań, w tym do zagęszczania gruntu pod konstrukcje budowlane. W maszynie zastosowano silnik Stage V o mocy blisko 13 KM. Wszystkie zaprezentowane maszyny są dostępne w stałej ofercie wynajmu firmy HKL Baumaschinen Polska.