Uniwersalne maszyny do wynajęcia: świetny wybór dla zakładów komunalnych

Jeszcze kilkanaście lat temu standardem było, że zakłady komunalne skupiały się na wykonywaniu podstawowych zleceń na rzecz samorządów – zaopatrywały mieszkańców w wodę, odbierały nieczystości, zagospodarowywały odpady. Obecnie oczekuje się od nich znacznie więcej. Zakład komunalny stał się niezwykle ważnym elementem funkcjonowania samorządu, odpowiadając m.in. za bieżące remonty drogowe, wykonywanie przyłączy, utwardzanie dróg, budowę terenów zielonych i rekreacyjnych itd. To oczywiste, że realizowanie tego typu robót wymaga korzystania ze specjalistycznych maszyn i urządzeń – niekoniecznie jednak trzeba od razu inwestować w ich zakup. Bardzo opłacalnym i wygodnym rozwiązaniem dla zakładów komunalnych jest wynajem maszyn, najlepiej takich, które są uniwersalne w zastosowaniu, łatwe w obsłudze i tanie w użytkowaniu. Eksperci HKL Baumaschinen Polska przygotowali zestawienie szczególnie polecanych sprzętów.

Zagęszczarki Bomag

Zagęszczarki, zwłaszcza lekkie, są bardzo uniwersalnym sprzętem, który doskonale sprawdzi się przy realizacji różnego rodzaju robót komunalnych – jak chociażby wykonywanie przyłączy czy układanie chodników. Tutaj zdecydowanie możemy polecić zagęszczarki Bomag, w tym dwa bardzo interesujące modele: BVP 18/45 oraz BPR 35/60. Są to zagęszczarki kompaktowe, łatwe w obsłudze, gwarantujące wysoki komfort pracy oraz tanie w użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest również legendarna już niezawodność zagęszczarek tego renomowanego producenta.

Bomag BVP 18/45
Bomag BVP 18/45

Przecinarki jezdne Norton Clipper

Takie przecinarki idealnie sprawdzają się do wykonywania robót przyłączeniowych – na przykład wodociągowych czy kanalizacyjnych. Przecinarka jezdna pozwala szybko i bezpiecznie wyciąć fragment asfaltu pod planowany wykop. Spokojnie można jej użyć także do prac naprawczych np. po zimie.
Przecinarki jezdne Norton Clipper są nie tylko bardzo ciche, ale także charakteryzują się najniższym na rynku poziomem wibracji, co gwarantuje świetny komfort pracy i wysokie bezpieczeństwo. Warto tutaj zwrócić uwagę szczególnie na model Norton Clipper CS451, w którym udało się obniżyć poziom wibracji aż o 40%.

Przecinarka jezdna Norton Clipper
Przecinarka jezdna Norton Clipper

Ładowarki kołowe Kramer z zamiatarkami Tuchel

Jest to idealny zestaw dla zakładów komunalnych, które okresowo – najczęściej wiosną – muszą czyścić ulice i chodniki z zalegającego piasku. Zamiatarki sprawdzają się również do wykonywania prac porządkowych np. po remontach.
Rekomendujemy tutaj modele marki Tuchel, jak chociażby PROFI 600/200 czy 660/200. Idealnie współpracują one z popularnymi na polskim rynku ładowarkami Kramer 5075 czy 5095. Maszyny te są lubiane przez operatorów z uwagi na bardzo łatwą obsługę i znakomite właściwości jezdne.

Ładowarka Kramer z zamiatarką Tuchel
Ładowarka Kramer z zamiatarką Tuchel

Koparko-ładowarki

Bywają niezastąpione, gdy w grę wchodzi wykonywanie na przykład przyłączy czy utwardzanie dróg gruntowych. Koparko-ładowarki są niezwykle uniwersalnymi maszynami, jednak zakup takiego sprzętu na własność mógłby poważnie nadszarpnąć budżetem samorządu. Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z opcji wynajmu – zwłaszcza, że gwarantuje ona dostęp do w pełni sprawnej, na bieżąco serwisowanej, a tym samym niezawodnej maszyny.
Wszystkie zaprezentowane maszyny są dostępne w ofercie wynajmu, jaką dla zakładów komunalnych przygotowała firma HKL Baumaschinen Polska. To tylko wybrane propozycje – dysponujemy bardzo bogatym parkiem maszynowym, dlatego z pewnością znajdą Państwo u nas taki sprzęt, jaki jest aktualnie potrzebny. Obsługujemy Klientów z całej Polski, zapewniając również dostawę wynajętych maszyn i urządzeń.

Koparko-ładowarka
Koparko-ładowarka