Kubota KX027-4 i KX042-4 – nowości z Japonii

Minikoparki Kubota to absolutny top jakościowy. Maszyny japońskiego producenta cieszą się szczególnym zaufaniem przedsiębiorców, głównie ze względu na ich niezawodność i trwałość. Jest to jeden z powodów, dla których firmy szukające używanych maszyn budowlanych w klasie minikoparek, stawiają właśnie na produkty Kuboty. Niedawno katalog japońskiego producenta uzupełniły dwa kolejne modele. Minikoparki Kubota KX027-4 i KX042-4 znajdują się w ofercie HKL Baumaschinen Polska.

 

Kubota KX027-4

Kubota KX027-4 to godny następca popularnej KX61-3. Minikoparka jest dostępna w dwóch wariantach: Standard i Hi Spec. Tę drugą wersję szczególnie polecamy do wykonywania najbardziej zaawansowanych prac ziemnych. Bardzo istotne jest to, że minikoparka mieści się w limicie 2600 kilogramów, co umożliwia jej transportowanie na standardowej naczepie.

Kubota zastosowała dwie dodatkowe linie hydrauliczne i tulejowane główne sworznie. Obsługę maszyny ułatwia także precyzyjne szybkozłącze do łyżki.

Kubota KX027-4 posiada ramię o długości 1190 mm, wyróżniające się bardzo dużą siłą odspajania. Patent japońskiego producenta, podwójne rolki pod gąsienicami, poprawia stabilność maszyny na nierównym terenie.

Maszyna została wyposażona w jednostkę o mocy 24 KM. To nowy silnik wysokoprężny charakteryzujący się niskim zużyciem paliwa i świetną elastycznością. System Auto-Shift automatycznie dobiera prędkości jazdy do aktualnego obciążenia minikoparki. Kubota twierdzi, że to rozwiązanie umożliwiło obniżenie spalania i zwiększenie wydajności aż o 30%.

Nowa kabina spodoba się rosłym operatorom, bo jest bardzo przestronna i zapewnia znakomitą widoczność we wszystkich kierunkach. Ergonomia, jak to u Kuboty, jest na najwyższym poziomie.

Minikoparka Kubota KX027-4
Minikoparka Kubota KX027-4

 

Kubota KX042-4

Minikoparka KX042-4 zastąpiła hit sprzed lat, czyli KX121-3. Maszyna została wyposażona w system ECO PLUS, który daje operatorowi możliwość natychmiastowej zmiany charakterystyki pracy minikoparki przy pomocy jednego przycisku. W trybie Power wydajność maszyny rośnie o 3%, a zużycie paliwa spada o 12%. Tryb Eco gwarantuje obniżenie zużycia paliwa aż o 20% w porównaniu do KX121-3. Dodajmy, że minikoparkę napędza silnik Kuboty o mocy 40 KM,

Kabina to znakomity dowód na to, że nawet w minikoparce można stworzyć operatorowi komfortowe warunki do pracy. Ogromna ilość miejsca, wygodny fotel, wyświetlacz LCD – to wszystko ułatwia codzienne wykonywanie obowiązków na placu budowy. Kubota twierdzi, że obszerność kabiny jest zbliżona do tego, co oferują maszyny 5-tonowe.

Na liście wyposażenia seryjnego znalazł się chociażby system antykradzieżowy z wbudowanym immobilizerem, który jest dostępny w obu nowych maszynach.

HKL Baumaschinen Polska oferuje wynajem wielu modeli minikoparek Kubota, w sprzedaży dostępne są przedstawione modele KX027-4 i KX042-4. Aktualnie widzimy, że te maszyny cieszą się coraz większa popularnością wśród przedsiębiorców i wcale nas to nie dziwi. Warto dodać, że prowadzimy także serwis minikoparek Kubota. Dodatkowo HKL Baumaschinen Polska oferuje części do minikoparek Kubota, dzięki czemu każdy przedsiębiorca korzystający z maszyn japońskiego producenta może liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę.

Minikoparka Kubota KX042-4
Minikoparka Kubota KX042-4