Ładowarki kołowe Kramer do zimowego utrzymania dróg

Zima to okres przestoju dla firm z branży budowlanej (choć ostatnimi laty różnie z tym bywa). Na przeciwnym biegunie znajdują się natomiast przedsiębiorstwa zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg oraz chodników. Dla nich najbliższych kilka miesięcy będzie czasem bardzo wytężonej pracy. Aby ta była wykonana dobrze i szybko, niezbędne jest korzystanie z profesjonalnego sprzętu. HKL Baumaschinen Polska przygląda się ofercie ładowarek kołowych Kramer, które znakomicie sprawdzają się nie tylko na placach budowy, ale także podczas odśnieżania i wywożenia śniegu.

Kabina przystosowana do pracy zimą

W maszynie do zimowego utrzymania dróg nie może zabraknąć podstawowych udogodnień dla operatora. Ładowarki kołowe Kramer pod tym względem wyznaczają standardy. W kabinie jako opcję podgrzewany fotel, podgrzewane lusterka oraz dodatkowe ogrzewanie wraz z wstępnym podgrzewaniem silnika – operator sam może zaprogramować tę funkcję według swoich preferencji.

Warto także wspomnieć o klimatyzacji, która przydaje się szczególnie jesienią i mokrą zimą, umożliwiając szybkie odparowanie szyb i zwiększając tym samym bezpieczeństwo pracy. Ładowarki Kramer są oczywiście wyposażone w akustyczny sygnał cofania, koguta na dachu i reflektory boczne. W maszynach można zastosować również środki ochronne do pracy w agresywnych warunkach.

Ładowarki kołowe Kramer radzą sobie w najcięższych zimowych warunkach

Maszyny do zimowego utrzymania dróg muszą być przystosowane do pracy w najgorszą pogodę, dlatego w ładowarkach Kramer zastosowano opcję podgrzewania paliwa, która znacznie ułatwia rozruch nawet w najcięższy mróz. Dodatkowo dostępne jest niezależne podgrzewanie oleju hydraulicznego.

Operator ma Do dyspozycji możne być opcjonalna funkcja Power Flow, którą uruchamia się w momencie nagłego zapotrzebowania na moc, np. w sytuacji usuwania ogromnej hałdy śniegu. Funkcja zwiększa przepływ oleju hydraulicznego do 120 litrów na minutę lub czwarty obieg sterowania oraz sterowanie na tył.

Ładowarki kołowe Kramer mogą być wyposażone w centralne smarowanie. Jest to bardzo ważne w przypadku wykorzystywania maszyn zimą. Zapewnienie optymalnych warunków pracy elementom hydrauliki zmniejsza ryzyko awarii.

Kolejnym atutem maszyn Kramer jest bardzo skuteczny układ jezdny, który gwarantuje wygodną i bezpieczną pracę w zimowych warunkach. Szybki bieg umożliwia jazdę z prędkością nawet 30 km/h, a dodatkowa funkcja ecospeed pozwala poruszać się z prędkością 30 lub 40 km/h.

Kramer z pługiem
Kramer z pługiem

Bogaty wybór akcesoriów zimowych

W modelach 5035, 5055, 5065 i 5065T Kramer oferuje rozsiewacz soli montowany z tyłu, który można zamówić do montażu w fabryce. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względów estetycznych i praktycznych. Producent zapewnia idealne rozprowadzenie przewodów, ulokowanie przewodów pod obiciem pulpitu, umieszczenie dodatkowego przycisku na joysticku oraz oświetlenia na solarce. Jednocześnie fabryczny montaż gwarantuje nieprzekroczenie obciążenia tylnej osi oraz umożliwia swobodne otwarcie pokrywy silnika.

Dostępne są solarki o pojemności 110 lub 170 litrów, które osiągają wydajność od około 6000 m2 do około 10000 m2 (przy 20 g/m2). Do maszyn serii 8 oferowane są solarki napędzane hydraulicznie.

Na liście akcesoriów zimowych oferowanych do ładowarek kołowych Kramer znajdują się też szufla, pług czy frezarka do śniegu.

HKL Baumaschinen Polska oferuje wynajem i sprzedaż maszyn Kramer wraz z dedykowanym osprzętem zimowym. Zapytaj o ofertę dla Ciebie!

Kramer z pługiem i solarką
Kramer z pługiem i solarką