Płyty i stopy wibracyjne Bomag w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska

Bomag to jeden z największych producentów sprzętu do zagęszczania szczególnie dla brukarstwa, do prac ziemnych i drogowych. W ofercie firmy znajduje się wiele modeli urządzeń, które nie tylko gwarantują bardzo dużą wydajność, ale także bezpieczną i wygodną pracę oraz bezawaryjność. O ich jakości świadczy fakt, że to właśnie płyty i stopy wibracyjne Bomag cieszą się szczególną popularnością wśród przedsiębiorców korzystających z oferty wynajmu HKL Baumaschinen Polska. Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy przegląd najciekawszych propozycji producenta.

Uniwersalne modele

W tej kategorii płyt wibracyjnych na pewno należy wymienić modele: Bomag BP 20/50, BP 20/50 D, BP 25/50 oraz BP 25/50 D, które różnią się rodzajem zastosowanego napędu. W BP 20/50 znajdziemy jednostkę benzynową Hondy o mocy 3,6 kW. Płyta osiąga maksymalną wydajność zagęszczania na poziomie 30 metrów na minutę, przy szerokości zagęszczanego pasa wynoszącej 500 mm.

W Bomag BP 20/50 D został zastosowany napęd wysokoprężny marki Hatz o mocy 3,1 kW. Silnik jest bardzo oszczędny - zużycie paliwa wynosi tylko 0,7 l na godzinę pracy. Płyta ma masę 109 kg, co zapewnia bardzo podobną wydajność jak w wersji benzynowej. Obie płyty oferują nacisk wynoszący 20 kN.

W wymienionych płytach wibracyjnych Bomag zastosowano obudowę zabezpieczającą silnik przed uszkodzeniem. Maszyny posiadają także uchwyty transportowe, które opcjonalnie można wzbogacić o kółka. Opcją jest także plastikowa osłona płyty zwiększająca efektywność zagęszczania.

Modele Bomag BP 25/50 i 25/50 D to jednokierunkowe płyty wibracyjne przeznaczone do prac brukarskich, które oferują nacisk na poziomie 25 kN. Osiągają masę odpowiednio: 108 kilogramów (BP 25/50) i 122 kilogramów (BP 25/50 D).

Wszystkie płyty serii BP charakteryzują się niskim poziomem wibracji, a to przekłada się na komfort pracy operatora. Maszyny są seryjnie wyposażone w automatyczny wyłącznik silnika w przypadku stwierdzenia zbyt niskiego poziomu oleju.

Płyta wibracyjna Bomag 25/50
Płyta wibracyjna Bomag 25/50

Do precyzyjnych prac i liniowych wykopów

Bomag BVP 18/45 to jednokierunkowa płyta wibracyjna o mocy nacisku 18 kN i szerokości roboczej 450 mm. Została wyposażona w chłodzony powietrzem silnik benzynowy marki Honda o mocy 3,6 kW. Maksymalna wydajność płyty wynosi 25 metrów na minutę, a masa własna zagęszczarki to 91 kilogramów.

BVP 18/45 wyróżnia się kompaktowym rozmiarem – po złożeniu rączki można przetransportować zagęszczarkę autem dostawczym. Opcjonalnie dostępne są kółka transportowe. Ochronę kluczowych podzespołów zapewnia plastikowa obudowa.

Sprzętem o bardzo dużych możliwościach jest stopa wibracyjna Bomag BT 65. Znakomicie sprawdza się ona w pracach związanych z chociażby zagęszczeniem gruntu pod budowę budynków czy hal magazynowych, a w szczególności do zagęszczania wykopów liniowych.

Zagęszczarkę napędza chłodzony powietrzem silnik Hondy o mocy 2,8 kW, który zużywa tylko 0,9 litra paliwa na godzinę. Maksymalna siła nacisku stopy wynosi 17 kN, a waga maszyny to 68 kilogramów. Szerokość ubijania stopy wynosi 280 mm, a maksymalna wydajność zagęszczania to 20 metrów na minutę.

Również w tej maszynie znajdziemy plastikową obudowę chroniącą cały zespół silnika. Operator ma do dyspozycji cyfrowy wskaźnik liczby wykonanych uderzeń, co bardzo ułatwia pracę i pozwala na bieżąco oceniać stopień zagęszczenia gruntu.

Płyty i stopy wibracyjne marki Bomag są dostępne w ofercie wynajmu maszyn budowlanych HKL Baumaschinen Polska. Oferujemy także profesjonalny serwis maszyn Bomag oraz kompleksową obsługę w zakresie zakupu i leasingu urządzeń.

Stopa Bomag BT65
Stopa Bomag BT65