Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Ładowarki Kramer 8085T i 8095T z ramieniem teleskopowym

Ładowarki Kramer to zdecydowanie jedne z najlepszych maszyn w swojej klasie. Przedsiębiorcy cenią je za zwrotność, niezawodność, wszechstronność i łatwe serwisowanie, co bezpośrednio przekłada się na niskie koszty eksploatacji. W dodatku producent stale poszerza swoją ofertę. Niedawno pojawiły się w niej ładowarki Kramer 8085T i 8095T, których cechą charakterystyczną jest teleskopowe ramię. Te maszyny cieszą się bardzo dużą popularnością wśród firm zajmujących się przeładunkami. Takie maszyny posiada w swojej ofercie firma HKL Baumaschinen Polska.

Ładowarka kołowa Kramer 8085T

Ładowarka imponuje jakością wykonania. Jej rama została zbudowana z jednego kawałka stali, dzięki czemu nie istnieje ryzyko pęknięcia. Ładowność maszyny wynosi 3,3 tony, co przy wadze operacyjnej 5,5 tony jest bardzo dobrym wynikiem.

Maksymalna wysokość podnoszenia ramienia wynosi aż 4,7 metra, dzięki czemu możliwe jest ładowanie nawet bardzo wysokich samochodów. Standardowa pojemność łyżki wynosi 0,85 m3. Parametry robocze mogłyby wskazywać, że mamy do czynienia z dużą maszyną, tymczasem ładowarka kołowa Kramer 8085T jest bardzo kompaktowa i bez problemu radzi sobie na ograniczonej przestrzeni.

Ładowarka została wyposażona w silnik marki Deutz o mocy 75KM, który poprzez opcjonalną funkcję Eco Speed może rozpędzić maszynę nawet do 40 km/h.

Ładowarka kołowa Kramer 8095T

Kramer 8095T to bliźniacza konstrukcja, która jednak oferuje nieco lepsze parametry robocze. Pojemność łyżki wynosi 0,95 m3, a waga operacyjna to 5850 kilogramów. Analogicznie wzrosła ładowność maszyny, która wynosi 3,5 tony. W przypadku przewozu palet maksymalny ładunek może mieć wagę blisko 2,9 tony.

Ładowarkę kołową Kramer 8095T napędza silnik Deutz o mocy 75KM, czyli dokładnie ten sam, który znajdziemy w 8085T. Jednostka jest jednak inaczej zestrojona, co przekłada się na większą elastyczność. Silnik spełnia normę emisji spalin EU Stage IIIB.

Ładowarka Teleskopowa Kramer 8095T
Ładowarka Teleskopowa Kramer 8095T

Sprawdzą się nie tylko na placu budowy

Ładowarki kołowe Kramer to znakomity przykład bardzo uniwersalnych maszyn, które świetnie radzą sobie zarówno w pracach typowo budowlanych, jak i przy kształtowaniu krajobrazu czy też w pracach rolniczych. W przypadku modeli 8085T i 8095T tych możliwości jest o wiele więcej.

Kramer oferuje bogaty wybór osprzętu, w tym takie akcesoria, jak: kosiarka do trawy, zamiatarka, pług śnieżny, widły, przesadzarka do drzew, łyżka do przesiewania czy szufla do betonu. To sprawia, że maszyny są bardzo popularne wśród firm z sektora komunalnego, czyli m.in. odpowiedzialnych za zimowe i letnie utrzymanie dróg czy chodników.

HKL Baumaschinen Polska oferuje swoim klientom wynajem i sprzedaż maszyn budowlanych, ale także sprzedaż części do maszyn Kramer, Kubota, New Holland i innych. Ponadto prowadzimy profesjonalny serwis maszyn Kramer, dzięki czemu przedsiębiorcy wynajmujący i nabywający ładowarki Kramer 8085T i 8095T mogą liczyć na kompleksową obsługę.

Ładowarka Teleskopowa Kramer 8095T
Ładowarka Teleskopowa Kramer 8095T