Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Minikoparki Kubota KX080-4, U 55-4 i U35-3a3

Minikoparki należą do najpopularniejszych maszyn budowlanych wykorzystywanych w naszym kraju. Wynika to przede wszystkim z ich uniwersalności. Te niewielkie maszyny świetnie sprawdzają się zarówno w pracach budowlanych, jak i instalacyjnych czy związanych z kształtowaniem krajobrazu. Polscy przedsiębiorcy szczególnie ufają jednemu producentowi. Minikoparki Kubota są wzorem trwałości, niezawodności i wydajności. Przedstawiamy trzy modele, które są hitami oferty wynajmu HKL Baumaschinen Polska.

Kubota KX080-4

Minikoparka Kubota KX080-4 jest napędzana silnikiem japońskiego producenta o mocy 65KM. Maszyna osiąga głębokość kopania na poziomie od 4250 do 4600 mm, a wysokość podnoszenia wynosi 6000 mm. Pomimo bardzo dobrych parametrów roboczych, minikoparka pozostaje maszyną kompaktową - jej szerokość wynosi 2200mm. Waga maszyny to, w zależności od wyposażenia, od 7960 do 8195 kilogramów, a długość ramienia to około 2100mm.

Minikoparka jest bardzo dobrze wyposażona. KX080-4 posiada system sterujący układem hydraulicznym Load Sensing, którego zadaniem jest zapewnianie optymalnej wydajności w zależności od obciążenia. Do dyspozycji jest także dodatkowy obwód sterowniczy z możliwością ustawienia maksymalnej dawkowanej ilości oleju hydraulicznego.

Operator może korzystać z funkcji automatycznego przełączania prędkości jazdy, systemu blokady napędu jezdnego i obrotu nadwozia. Bardzo ważnym elementem wyposażenie jest ostrzeżenie przed przeciążeniem, które aktywuje się w momencie wykrycia ryzyka pęknięcia przewodu na wysięgniku.

Koparka gąsienicowa Kubota KX080-4
Koparka gąsienicowa Kubota KX080-4

Kubota U55-4

Minikoparka Kubota U55-4 jest stworzona do pracy na bardzo ograniczonej przestrzeni i w złych warunkach terenowych. Szeroki rozstaw umożliwia wjazd nawet na bardzo grząski teren, gdzie gwarantuje znakomitą stabilność, a dzięki obrysowi kabiny, która nie wystaje poza podwozie, można nią swobodnie pracować w otoczeniu budynków.

Minikoparka została wyposażona w silnik diesla marki Kubota o mocy 46KM. Głębokość kopania wynosi 3650mm, a wysokość unoszenia 3985 mm. Maszyna ma szerokość 1960 mm. Jej waga wraz z kabiną wynosi 5400 kilogramów.

Ponownie trzeba pochwalić bogate wyposażenie, na którego liście znajduje się m.in. automatyczny system obniżający prędkość obrotową biegu jałowego AI System, dzięki któremu wyraźnie spadło zużycie paliwa. Dodatkowy obwód hydrauliczny operator może uruchomić za pomocą przycisku na dźwigni sterującej.

Kubota U55-4 posiada zawór utrzymujący uniesienie wysięgnika, a także system blokady napędu jezdnego uruchamiany z poziomu konsoli. Dostępna jest też blokada obrotu nadwozia.

Wyposażenie dodatkowe to m.in. gąsienice stalowe o szerokości 400mm i klimatyzacja, a także pełen zestaw akcesoriów do kopania zgodnych z systemem błyskawicznej wymiany Quick Coupler.

Minikoparka Kubota U55-4
Minikoparka Kubota U55-4

Kubota U35-3α3

Kubota U35-3α3 to minikoparka należąca do znanej już rodziny Alpha. Maszynę napędza jednostka E-TVCS o mocy 31KM – to w zupełności wystarcza do minikoparki o wadze niecałych 3600 kilogramów. Wąski rozstaw gąsienic (1700mm) umożliwia pracę na bardzo ciasnej przestrzeni. Warto wspomnieć, że obrotowa kabina (obrót o 360°) mieści się w obrysie gąsienic, co pozwala na pracę w otoczeniu budynków.

Minikoparka jest bardzo przyjazna operatorowi. Kabina została zaprojektowana zgodnie ze wzorcem ergonomii. Wszystkie dane o parametrach pracy przekazywane są za pośrednictwem wyświetlacza. Operator ma ułatwiony dostęp do informacji dzięki systemowi Kubota's Intelligent Control System, który grupuje wszystkie najważniejsze funkcje minikoparki.

HKL Baumaschinen Polska oferuje wynajem minikoparek Kubota KX080-4, U 55-4 i U35-3α3, jak również innych maszyn tego producenta. Zapewniamy także części do wszystkich minikoparek Kubota oraz ich serwis. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać najlepszy sprzęt do Twoich potrzeb.

Minikoparka Kubota U35
Minikoparka Kubota U35