HKL Baumaschinen Polska na INTERMASZ i BUDMA 2018

Zima w pełni, ale branża budowlana powoli zaczyna już myśleć o początku nowego sezonu. Świetną okazją do zapoznania się z propozycjami producentów sprzętu i maszyn będą targi INTERMASZ i BUDMA, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 30 stycznia – 2 lutego. Oczywiście wśród wystawców nie mogło zabraknąć HKL Baumaschinen Polska. Dla naszych klientów, obecnych i przyszłych, przygotowaliśmy bardzo interesujące propozycje, szczególnie polecane firmom korzystającym z usługi wynajmu.

Nowa minikoparka Kubota U10-3

Świeża propozycja japońskiego producenta na pewno wzbudzi duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Ta minikoparka charakteryzuje się bardzo kompaktową konstrukcją. Niech świadczy o tym fakt, że po maksymalnym zsunięciu gąsienic maszyna bez problemu przejedzie przez typowy otwór drzwiowy.

Ta minikoparka o masie nieco ponad 1100 kilogramów jest napędzana bardzo nowoczesnym, trzycylindrowym silnikiem E-TVCS o mocy 10 KM. Jednostka wyróżnia się niskim zużyciem paliwa oraz skromną emisją spalin. Maszyna oferuje szereg funkcjonalnych rozwiązań, jak chociażby brak zachodzenia poza obrys gąsienic przy obrocie.

Kubota U10
Kubota U10

Elektryczna ładowarka Kramer 5055e

To będzie hit. W pełni elektryczna (nie hybrydowa!) ładowarka firmy Kramer zapowiada rewolucję, jaka już niedługo wedrze się do branży producentów maszyn budowlanych. Maszyna wykorzystuje dwa silniki elektryczne: napędowy o mocy 15 kW (zapewnia do 5 godzin nieprzerwanej pracy) oraz odpowiedzialny za obsługę hydrauliki o mocy 22 kW. Kramer 5055e można ładować bezpośrednio z gniazdka elektrycznego 230V. Możliwości tej maszyny zostaną zaprezentowane w hali targowej – nie będzie konieczności wychodzenia na zimno! Już teraz zapraszamy na efektowny pokaz.

Elektryczny Kramer 5055e
Elektryczny Kramer 5055e

Ładowarka kołowa Kubota R082

To model, który zaskarbił sobie sympatię przedsiębiorców swoją prostotą. Maszyna jest bardzo funkcjonalna i oferowana w atrakcyjnej cenie. W 100% japońska konstrukcja wyróżnia się znakomitą trwałością, dlatego chętnie sięgają po nią firmy wynajmujące sprzęt budowlany.

Ładowarka osiąga masę około 4800 kilogramów. Napędza ją silnik Kuboty o mocy 47 KM, który spełnia normę emisji spalin Stage III A. Warto podkreślić zastosowanie 100% blokady dyferencjału przedniego i tylnego, co zapewnia doskonałe właściwości jezdne i umożliwia pracę w grząskim terenie.

Ładowarka kołowa Kubota R082
Ładowarka kołowa Kubota R082

Minikoparka Kubota KX027

Ten model jest bezpośrednim następcą bardzo popularnej niegdyś KX61-3. Trzeba przyznać, że kolejna generacja trzyma wysoki poziom wyznaczony przez poprzednika. Minikoparka, co ważne dla polskich przedsiębiorców, mieści się w limicie 2600 kilogramów, dlatego może być transportowana na typowej przyczepie.

Atutem modelu KX027 są dwie dodatkowe linie hydrauliczne, dzięki którym możliwa jest szybka wymiana osprzętu. Producent zastosował też tulejowane sworznie, co poprawiło trwałość konstrukcji. Przewody hydrauliczne są poprowadzone na ramieniu (nie ograniczają widoczności, nie są narażone na przypadkowe uszkodzenie), a gąsienice mają oczywiście system rozsuwania. Dodajmy, że minikoparka występuje w dwóch wersjach: Standard oraz Hi Spec.

Minikoparka Kubota KX027-4
Minikoparka Kubota KX027-4

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na stanowisko HKL Baumaschinen Polska na targach INTERMASZ oraz BUDMA 2018. Będzie się działo. Do zobaczenia!