Piękny jubileusz! HKL Baumaschinen kończy 50 lat

Co prawda oficjalne obchody odbyły się w lipcu, ale przecież takie jubileusze można świętować znacznie dłużej. HKL Baumashinen kończy 50 lat, co oznacza, że od pół wieku dostarcza swoim klientom najlepsze rozwiązania na rynku maszyn budowlanych, sprzętu, ale też serwisu i specjalistycznego doradztwa. Firma jest dziś jednym z europejskich liderów w zakresie wynajmu i sprzedaży urządzeń dla budownictwa i przemysłu szczególnie w branży, drogowej, instalacyjno-inżynieryjnej, komunalnej oraz recyclingowej. Pomimo już bardzo silnej pozycji, nadal aktualne są ambitne plany dalszego rozwoju.

Od przedsiębiorstwa rodzinnego do rynkowego potentata

Firma HKL Baumaschinen została założona w 1970 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne. Początkowo działała tylko w Hamburgu, Kilonii i Lubece, ale bardzo szybko zaczęła się rozwijać, stawiając przede wszystkim na rzetelność, poszerzanie oferty, budowanie relacji z klientami oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników.

Już w 1980 roku HKL Baumaschinen dysponowało bardzo dużym parkiem maszyn i sprzętu budowlanego na wynajem, co stanowiło trzon oferty firmy. Z czasem doszła do tego także sprzedaż rozwiązań dla budownictwa oraz profesjonalny serwis maszyn.

Dziś firma ma swoje oddziały w Niemczech, Austrii oraz w Polsce – jako spółka HKL Baumaschinen Polska. Oferuje maszyny i urządzenia czołowych producentów, które spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie niezawodności, łatwości obsługi i wydajności.

 

Coraz mocniejszy akcent na serwis

Usługi serwisowe pełnią bardzo ważną rolę w strukturze HKL Baumaschinen. Firmie zależało na tym, aby udostępnić swoim klientom profesjonalny serwis na najwyższym poziomie, który w dodatku będzie świadczony nie tylko stacjonarnie, ale także bezpośrednio na placu budowy.

Mobilny serwis, w tym całodobowy, okazał się być strzałem w dziesiątkę. Klienci, szczególnie działający w branży budowlanej, bardzo potrzebują usług tego typu, które są świadczone szybko, a przy tym z maksymalną fachowością.

Zaufany partner biznesowy i atrakcyjny pracodawca

Obecnie HKL Baumaschinen zatrudnia 1400 pracowników w 150 centrach, w tym zajmujących się m.in. platformami roboczymi i maszynami teleskopowymi. Oferta firmy obejmuje aż ponad 80 tysięcy różnego rodzaju produktów przeznaczonych na wynajem.

HKL Baumaschinen prowadzi także sklepiki budowlane z urządzeniami, osprzętem i materiałami eksploatacyjnymi oraz duży magazyn z maszynami nowymi i używanymi na sprzedaż.

Firma jest jedną z największych w swojej branży, o czym najlepiej świadczą wyniki finansowe. W 2019 roku całkowity obrót wyniósł około 400 milionów euro, a to obrazuje, jak dużym zaufaniem klientów cieszy się HKL Baumaschinen.

„Jedna godzina jazdy”

To motto firmy, które już od wielu lat wyznacza kierunek jej rozwoju. Chodzi tutaj o to, aby każdy klient HKL Baumaschinen mógł dotrzeć do najbliższego oddziału w ciągu maksymalnie godziny jazdy samochodem. Do osiągnięcia tego celu konieczne jest oczywiście dalsze inwestowanie w rozbudowę sieci punktów HKL.

Obecnie firma szykuje się do otwarcia 5 kolejnych oddziałów w Berlinie, Dreźnie, Forchheim, Fuldzie oraz Hamm.