To już 30 lat odkąd nasza firma z powodzeniem funkcjonuje w Polsce. Czas, który wiele nas nauczył, pozwolił przeżyć niezapomniane chwile. Czas, który pokazał nam, że ważna jest nie tylko sumienna praca i oddanie się w pełni pasji, ale i relacje tworzone ze współpracownikami, partnerami biznesowymi i oczywiście z klientami.

HKL w Polsce – jak to się zaczęło?

Był początek lat 90, a dokładnie rok 1993. Firma HKL Baumaschinen Polska sp z o.o. stawiała pierwsze kroki w Poznaniu. Od początku działalność przedsiębiorstwa oparta była na maszynach budowlanych – sprzedaży, wynajmie tychże, a także serwisie i sprzedaży części zamiennych. W ofercie firmy znalazło się także miejsce na maszyny używane i oferowanie ich zakupu klientom.

Firma HKL Baumaschinen Polska sp z o.o. jest częścią HKL Baumaschinen, niemieckiej grupy, która powstała na początku lat 70. w Hamburgu, Lubece oraz Kiel. Sukces niemieckiego przedsiębiorstwa pozwolił rozwinąć się na tyle, by rozpocząć działalność również w Polsce. W ciągu niespełna 40 lat firma stała się największą wypożyczalnią maszyn oraz urządzeń budowalnych w Niemczech. Cieszymy się, że obecnie działa z powodzeniem również w Polsce i ma aż 6 oddziałów – w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Rudzie Śląskiej i Krakowie.

HKL Baumaschinen Polska sp. z o.o. – staż to nie wszystko

Nie wystarczy funkcjonować na rynku od kilkudziesięciu lat. Sukces to pasja codziennego tworzenia i relacje z ludźmi. Nieskromnie możemy przyznać, że oba te elementy są dla nas kluczowymi wartościami i pozwalają zdobywać dalsze doświadczenie. Dzięki temu, że sami jesteśmy profesjonalistami, nauczyliśmy się dostrzegać, czego potrzebują profesjonaliści. Potrzebne było do tego jednak oddanie całego serca wykonywanej pracy i ciągła rozmowa z klientami, partnerami biznesowymi oraz współpracownikami.

Bezcenne doświadczenie zdobyte przez tyle lat to również efekt współpracy z renomowanymi producentami. To właśnie sprawiło, że przedsiębiorstwo HKL Polska mogło stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych firm na polskim rynku maszyn budowlanych. Rozwijanie kolejnych oddziałów powiększało też zasięg naszej działalności i dostępność dla współpracujących z nami podmiotów.

Oferta HKL Baumaschinen Polska sp. z o.o. stworzona z myślą o klientach 

Tworząc i rozwijając przez lata naszą ofertę, zawsze mieliśmy na celu zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów. W tym pomocna jest oczywiście wyspecjalizowana kadra i doradcy, którzy zawsze służą pomocą.

Naszym wyróżnikiem jest również szeroka oferta wynajmu, która pozwala klientom korzystać z maszyny nawet wtedy, gdy nie planują jej zakupu. Dla wielu podmiotów wynajem stał się opłacalną opcją, która nie wymaga od nich przechowywania i konserwowania maszyn, a jedynie pracy wtedy, gdy to niezbędne. W ofercie HKL Polska można znaleźć koparki, minikoparki, ładowarki czy walce orz mały sprzęt taki jak agregaty prądotwórcze, wozidła i zagęszczarki. Nie zwalniamy tempa rozwoju, dlatego w ubiegłym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o kontenery magazynowe, sanitarne i biurowe, pompy do brudnej wody, maszty oświetleniowe oraz rębaki do drewna. Klient korzystający z naszych usług może liczyć na transport maszyn na budowę.

Ci, którzy mają maszynę na własność lub chcą taką nabyć, również znajdą coś dla siebie w ofercie HKL Polska. Proponujemy sprzedaż między innymi ładowarek Kramer, koparek Kubota czy zagęszczarek i walców Bomag. Oferujemy także profesjonalny serwis maszyn budowlanych zarówno w sześciu warsztatach stacjonarnych, jak i w formie serwisu mobilnego u klienta w każdym miejscu w Polsce. Oprócz tego można też skorzystać ze sprzedaży części zamiennych wiodących producentów, które są dostępne u nas niemal od ręki.

HKL Baumaschinen Polska sp. z o.o. – siłą są ludzie

Tym, bez czego z pewnością nie moglibyśmy istnieć, są ludzie. To oczywiście nasz wspaniały zespół fachowców, który profesjonalnie odpowiada za jakość obsługi i liczne potrzeby klientów. Z drugiej strony to także nasi nieocenieni klienci, którzy obdarzają nas zaufaniem i doceniają naszą pracę. Dziękujemy wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat podjęli z nami współpracę. Mamy nadzieję na kolejne udane lata w równie doborowym towarzystwie.