Z racji na wysokie siły hydrauliczne i moc silnika minikoparki Wacker Neuson zyskały w Polsce rzesze fanów. Już wiadomo jaki model tej marki był najczęściej wybierany w 2011 roku.

Najpopularniejsze minikoparki od HKL w 2011 r.

HKL Baumaschinen Polska, autoryzowany dealer marek Wacker Neuson oraz Kramer Allrad, skutecznie i sukcesywnie wprowadza nową jakość na krajowy rynek sprzętu budowlanego o kompaktowych wymiarach. Firma posiada w swojej ofercie 16 modeli koparek Wacker Neuson, więc każdy przedsiębiorca znajdzie w HKL-u odpowiedni sprzęt dokładnie dopasowany do swoich codziennych zastosowań.

Wśród koparek Wacker Neuson można wybierać spośród maszyn od 1 t do prawie 15 t. W tym zakresie HKL oferuje 14 koparek gąsienicowych ( w tym 4 modele o zerowym nawisie kabiny ponad obrys gąsienic) oraz 2 koparki kołowe. Największe zagęszczenie modeli ”gąsienic” mamy  w przedziale od 1,5t do 2,5t.  Najlepiej sprzedającym się w 2011 r. modelem był Neuson 1703 o masie 1715 kg i mocy 17,9 kW (24,3 KM). Jak wszystkie maszyny tej marki, 1703 odznacza się przede wszystkim ponadprzeciętnymi parametrami kopania, np. wysoką siłą na łyżce i dużym zasięgiem oraz głębokością kopania. Jej maks. gł. kopania wynosi 2185 mm, natomiast maks. wys. załadunku – 2545 mm, co stanowi bardzo dobry wynik, jak na maszynę o tak małych gabarytach. Po zamontowaniu opcjonalnego dłuższego ramienia koparkowego, parametry te można dodatkowo zwiększyć do 2380 mm (maks. gł. kopania) i 2665 mm (maks. wys. załadunku). Neuson 1703 zdecydowanie wyróżnia się siłą zrywającą na łyżce, która wynosi 10,6 kN (jedna z najwyższych w tej klasie maszyn). Takie osiągi są zagwarantowane poprzez odpowiedni dobór mocnego silnika Yanmar, który daje wysokie przepływ już przy małych obrotach, co z kolei zapewnia niskie spalanie i niski poziom hałasu. Sprawność układu hydraulicznego wynika zapewne również ze sposobu jego skonstruowania, bowiem już na etapie projektowania zakładano pracę przy temperaturze otoczenia 40° C. Marką samą w sobie jest ‘Easy Lock’, opcjonalne szybkozłącze Neusona. Ciekawostką jest możliwość połączenia systemu ‘Easy Lock’ z opcjonalnym systemem ‘Power Tilt’, czyli instalacją pod łyżkę obrotową. Mimo technologicznego zaawansowania koparki Wacker Neuson są jednak proste w obsłudze i łatwe w utrzymaniu (z bezproblemowym dostępem do podstawowych elementów silnika). Neuson 1703 to również jeden z najpopularniejszych modeli we flocie wynajmowej HKL. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych oraz komunalnych, ale również świetnie sprawdza się w szeroko rozumianym budownictwie inżynieryjnym.

Oprócz koparek gąsienicowych w ofercie HKL znajdziemy również kompaktowe koparki kołowe marki Wacker Neuson – modele: 6503 (6t) i 9503 (9,5t). 6503 o mocy 59KM jest napędzany silnikiem Yanmar i może poruszać się z prędkością do 30 km/h.  Z głębokością kopania 3,86 m doskonale sprawdza się przy pracach wzdłuż pobocza takich jak  np. czyszczenie rowów. Z kolei 9503, wyposażony w silnik Deutz o mocy 101,8 KM, może poruszać się z prędkością do 40 km/h. Maks. głębokość kopania tego modelu wynosi 4,24 m. To wszystko sprawia, że 9503 z powodzeniem znajduje zastosowanie we wszelkich pracach wymagających przemieszczania się z osprzętem roboczym na znaczne odległości. Jeżeli roboty należy wykonać na rozległym obszarze, co wymaga częstych dojazdów na miejsce prac, koparki kołowe Wacker Neuson 6503 i 9503 są doskonałą alternatywą dla koparek gąsienicowych, z racji na oszczędność czasu i pieniędzy związaną z transportowaniem maszyn.

Dostępne w ofercie HKL (wynajmowej i sprzedażowej) koparki marki Wacker Neuson charakteryzują się wysoką wartością odsprzedażową, którą gwarantuje ich jakość „made in Germany”, niskie spalanie oraz solidna i trwała konstrukcja uzyskana dzięki użyciu markowych podzespołów.