Dzięki wysokiej wydajności przy zadziwiająco niskich kosztach utrzymania rośnie popularność ładowarek Kramer.

Najpopularniejsze ładowarki kompaktowe od HKL w 2011 r.

HKL Baumaschinen Polska, autoryzowany dealer marek Wacker Neuson oraz Kramer Allrad, skutecznie i sukcesywnie wprowadza nową jakość na krajowy rynek sprzętu budowlanego o kompaktowych wymiarach. Firma posiada w swojej ofercie 14 modeli ładowarek kompaktowych Kramer Allrad, więc każdy przedsiębiorca znajdzie w HKL-u odpowiedni sprzęt dokładnie dopasowany do swoich codziennych zastosowań.

Firma HKL jako wyłączny dystrybutor w Polsce skutecznie wprowadziła na krajowy rynek te zmyśle ładowarki. Maszyny Kramer szybko zdobyły dobrą opinię, początkowo dzięki obecności we flocie wynajmowej HKL, gdzie wielu klientów mogło docenić ich zalety. Na wynajem przewidziana jest głównie seria 50 tych maszyn, nieco bardziej ”surowsza” i z uboższym wyposażeniem. Natomiast jako maszyny nowe najczęściej wybierane są Kramery serii 80, która to odznacza się bardzo bogatym wyposażeniem i opcjami: drzwi po obu stronach kabiny, możliwość zablokowania otwartych drzwi, bardziej przestronna kabina z większą ilością miejsca na nogi, składana konsola z joystickiem, regulowana kolumna kierownicy, przestawna dźwignia sterowania połączona z podłokietnikiem, rozbudowany pulpit, trzeci obwód sterowania zintegrowany w dźwigni sterowania z funkcją pracy ciągłej załączaną za pomocą przycisku w podłokietniku. Obie serie – 50 i 80 – swoją wszechstronność zawdzięczają szerokiemu wyborowi osprzętu. Do najczęściej wybieranych narzędzi należą: widły; łyżki chwytakowe, bocznego wysypu, uchylne, do mieszania betonu, do śmieci; pług śnieżny, piaskarka/solarka, zamiatarka, przesadzarka do drzew/krzewów, wiele rodzajów kosiarek do trawy, krzewów czy do przycinania gałęzi. Wśród ładowarek Kramer HKL oferuje modele o masie od 1,8 do 8,4 t. Wszystkie maszyny są skonstruowane w oparciu o sztywną ramę z czterema kołami skrętnymi.  Główne zalety jakie wynikają z takiej budowy to stały udźwig (przy niskiej masie własnej), wysoka stabilność (również na pochyłościach dochodzących do 40°) i wyjątkowa zwrotność (z możliwością zawracania ”na raz” na ograniczonych przestrzeniach). Najlepiej sprzedającym się w 2011 roku Kramerem był model 480. Maszyna ta przy masie 4,75 t dysponuje stałym udźwigiem 2,6 t (ciężar wywracający to 3t). Stały udźwig oznacza możliwość pewnego przenoszenia ładunku, nawet maksymalnie uniesionego i przy w pełni skręconych kołach. Przy swoich kompaktowych wymiarach Kramer 480 jest łatwy w transporcie, jednak z opcją ‘Ecospeed’ można całkiem komfortowo samodzielnie dojechać na miejsce robót, bo zapewnia ona prędkość jazdy 40 km/h, dodatkowo zwiększając wszechstronność maszyny.

Dostępne w ofercie HKL (wynajmowej i sprzedażowej) ładowarki Kramer Allrad charakteryzują się wysoką wartością odsprzedażową, którą gwarantuje ich jakość „made in Germany”, niskie spalanie oraz solidna i trwała konstrukcja uzyskana dzięki użyciu markowych podzespołów.