Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

 

Osoba zarządzająca flotą dzięki systemowi Smart Fleet może poprzez portal New Holland Telematics Web Portal zlokalizować dowolną jednostkę i monitorować jej obecne działanie.

Główne możliwości Smart Fleet to:

- obserwacja czy maszyna pracuje, pozostaje włączona na biegu jałowym, czy podróżuje miedzy lokalizacjami

- dostęp do danych eksploatacyjnych i możliwość wcześniejszego zaplanowania serwisu

- identyfikacja nadmiernie oraz niewystarczająco wykorzystywanych maszyn - pozwala na lepsze przypisanie maszyn do danych zadań (zoptymalizowanie użycia floty)

- funkcja wirtualnego płotu – wysyłanie powiadomienia e-mail jeśli maszyna przekroczy wytyczoną dla niej przestrzeń pracy

- funkcja ustalenia godzin pracy – wysyłanie powiadomienia jeśli maszyna zostanie włączona po przekroczeniu ustalonego czasu pracy

Montowany na maszynie układ systemu Smart Fleet składa się z: modułu telematycznego, dwufunkcyjnej anteny (dane GPS i w sieci komórkowej) i kabla ze złączem równoległym. Moduł zbiera z satelitów GPS oraz z układu elektronicznego maszyny dane na jej temat. Następnie wysyła te informacje za pośrednictwem sieci komórkowej na serwer. Serwer przechowuje dane, które są wyświetlane za pośrednictwem portalu w Internecie. W rezultacie portal New Holland Telematics wyświetla użytkownikowi żądane przez niego informacje oraz pozwala na ich zapisywanie i odpowiednią archiwizację do wglądu w przyszłości.

Dzięki temu systemowi takie fakty jak np. lokalizacja maszyny, zużycie paliwa, czas pracy na biegu jałowym czy informacje na temat eksploatacji oraz terminy przeglądów już zawsze będą w zasięgu ręki właściciela.

System Telematyczny New Holland będzie dostępny w sprzedaży poprzez sieć oddziałów HKL od września 2012r. Jeśli chcieliby Państwo poznać więcej szczegółów na jego temat, serdecznie zapraszamy do kontaktu z najbliższym oddziałem HKL Baumaschinen Polska.