Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Maszyny Kramer Allrad 550 i 650 poszerzą ofertę HKL na kompaktowe ładowarki tej marki z 13 do aż 15 różnych modeli.

Nowe modele Kramer Allrad: 550 i 650

 Głównym powodem do zbudowania od zera i wprowadzenia na rynek dwóch zupełnie nowych modeli – Kramer Allrad 550 i 650 – była chęć dostarczenia Klientom maszyn, które poprawiłyby efektywność ich pracy przy maksymalnym ograniczeniu jej kosztów. Wydajność tych modeli wynika głównie z uzyskania optymalnej proporcji między ich masą operacyjną a udźwigiem.  Ważący 3,5 t Kramer 550 podnosi w łyżce lub na widłach 1,6 t, natomiast model 650 o masie 3,8 t ma 1,75 t udźwigu. Standardowe poj. łyżek to odpowiednio 0,55-1,1 m3 (model 550) i 0,65-1,1 m3 (model 650). Jak wszystkie ładowarki marki Kramer Allrad, również te 2 nowe modele są niezwykle zwinne przez co mają krótsze cykle pracy. Ich zwrotność gwarantuje konstrukcja oparta na wszystkich kołach skrętnych przy sztywnej, jednoczęściowej ramie zamiast podwozia przegubowego. Oprócz tego, promień zawracania (2,7m, po oponach) dodatkowo zmniejszają kompaktowe wymiary – 2,39m x 4,95, (wys. x szer.) – oraz krótki tył uzyskany dzięki poprzecznie zamontowanemu silnikowi (przy zachowaniu dobrego dostępu serwisowego). Brak konstrukcji przegubowej to również brak przesunięcia na bok środka ciężkości, co eliminuje ryzyko wywrócenia maszyny. W efekcie ”Kramery” są bardzo stabilne nawet na nierównym gruncie, a wartość ich udźwigu pozostaje niezmienna, także podczas skręcania. W ten oto sposób, poprzez swoją innowacyjność, maszyny te pracują sprytnie i gwarantują wysoką wydajność prac.

Jeżeli chcieliby Państwo poznać więcej szczegółów na temat maszyn marki Kramer Allrad, zachęcamy do skontaktowania się z najbliższym oddziałem HKL Baumaschinen Polska