Używamy plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Czym są cookies, jak działają oraz jak zmienić ich ustawienia dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Niskie spalanie wynika przede wszystkim z silnika spełniającego normy emisji spalin TIER 4i (=Euro Stage IIIB). New Holland w silnikach ładowarek serii C oferowanych przez HKL zastosował technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR – Selective Catalytic Reduction). Warto dodać, że W230C z kujawskiej żwirowni jest pierwszą ładowarką z silnikiem Tier 4i w technologii SCR jaka pojawiła się w naszym kraju. Dzięki tej technologii maszyny nie muszą posiadać filtra cząstek stałych (DPF), więc nie ma konieczności regeneracji, czyszczenia i okresowej wymiany filtra DPF. Nie ma również potrzeby tankowania niskosiarkowego paliwa diesel. Technologia SCR wymaga jedynie tankowania płynu AdBlue, którego zużycie wynosi około 5% aktualnego zużycia paliwa. Jest to sprawdzona technologia obecna od lat w ciągnikach siodłowych oraz maszynach rolniczych, więc nie ma problemów z dostępnością płynu AdBlue.  Ponadto do mniejszego spalania ładowarek New Holland serii C przyczyniło się obniżenie nominalnych obrotów silnika, które wynoszą teraz 1800 obr./min. Niższe obroty nominalne oznaczają także zmniejszony poziom hałasu oraz wolniejsze zużywanie się podzespołów silnika, np. niższa temperatura wydłuża żywotność elementów gumowych. Jednak silnik spełniający normy emisji spalin Tier 4i to nie jedyny czynnik, który daje spalanie na poziomie 8 l/mtg w naszej ładowarce W230C.

Kolejne cechy fizyczne obniżające tempo zużywania paliwa obecne w ładowarce W230C pracującej u naszego Klienta na żwirowni to m. in.: sterowany elektronicznie układ paliwowy, funkcja  ECOSTOP (automatycznie wyłącza silnik i układ elektryczny po 5 min. pracy na biegu jałowym), hydraulika LOAD-SENSING (wyczuwa obciążenie układu hydraulicznego) oraz dwukierunkowy wentylator o zmiennej wydajności (napędzany hydraulicznie i sterowany termostatem w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie). Ponadto w ładowarkach serii C marki New Holland dostępnych w ofercie HKL można dodatkowo zmniejszyć zużycie paliwa przy wyborze opcjonalnej, 5-biegowej skrzyni biegów ECOSHIFT z blokadą zmiennika momentu obrotowego, załączaną automatycznie lub manualnie przy prędkościach od 7 km/h do 40 km/h, dzięki czemu nie ma strat na poślizgu sprzęgła hydrokinetycznego przy transporcie materiału na większe odległości. Skrzynia biegów ECOSHIFT pozwala również na szybsze przyspieszanie i płynniejsza zmianę biegów odbywającą się przy niższych obrotach silnika. Wyposażenie ładowarki w opcjonalną 5-biegową skrzynię ECOSHIFT to 10% dodatkowo oszczędzonego paliwa.

Gratulujemy Klientowi słusznego wyboru i jesteśmy pewni szybkiego zwrotu z tej inwestycji, ponieważ wydajność Jego nowej ładowarki New Holland W230C, która spala w trybie ‘Auto’ 8 l/mtg, wynosi 375 t/h.