Piły murarskie i przecinarki ręczne Norton Clipper: idealny wybór dla najmujących

Wiele firm realizujących roboty ogólnobudowlane sukcesywnie inwestuje w swoje zaplecze sprzętowe. Jest to bardzo kosztowne, stąd nie wszyscy przedsiębiorcy mogą sobie pozwolić na zakup nowej czy nawet używanej maszyny – zwłaszcza, gdy nie mają pewności, że będzie im ona nadal potrzebna po zrealizowaniu zlecenia. Wówczas doskonałą decyzją będzie zdecydowanie się na wynajęcie specjalistycznych narzędzi – w tym do prowadzenia robót wewnątrz budynków. Takie urządzenia są dostępne w ofercie wynajmu HKL Baumaschinen Polska. Przykładem mogą być piły murarskie oraz przecinarki ręczne Norton Clipper, które prezentujemy w naszym poradniku.

Piła murarska Norton Clipper JUMBO 651

Warto wspomnieć o tym, że to właśnie firma Norton Clipper jako pierwsza wprowadziła na rynek piłę murarską – miało to miejsce 80 lat temu. Do dziś urządzenia tej marki cieszą się znakomitą opinią wśród fachowców, uchodząc za wydajne, niezawodne i bardzo wygodne w użytkowaniu.

Wszystkie te cechy potwierdza piła murarska JUMBO 651. Jest to bardzo popularny model na europejskim rynku, który sprawdza się przy realizacji wielu prac wewnątrz i na zewnątrz budynków. Bez problemu radzi sobie z cięciem najróżniejszych materiałów murarskich, brukarskich czy wykończeniowych, jak kamień, płytki ceramiczne, beton i różnego rodzaju materiały budowlane. Dodajmy, że ta piła nadaje się do ciągłej pracy i może być wykorzystywana w zastosowaniach przemysłowych.

Wymiana tarczy w JUMBO 651 jest bardzo łatwa, ponieważ operator ma do niej bezproblemowy dostęp – nie musi więc przerywać pracy na dłuższy czas, co przekłada się na zwiększenie produktywności.

W tej pile murarskiej można użyć tarczy o maksymalnej średnicy 650 mm. Maksymalna głębokość cięcia wynosi 265 mm. Producent zastosował tutaj 4-suwowy silnik benzynowy Hondy. Należy pochwalić solidną konstrukcję wózka z dużymi kółkami z blokadami, które ułatwiają manewrowanie maszyną czy załadowanie jej na samochód.

Przecinarka stołowa Norton Clipper Jumbo 651

 

Przecinarka ręczna Norton Clipper CP514

Ręczne przecinarki spalinowe są bezkonkurencyjne pod względem wygody użytkowania, ponieważ można je stosować wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do źródła energii. Jednocześnie zapewniają oczekiwaną wydajność i uniwersalność. Modelem, na który zdecydowanie warto tutaj zwrócić uwagę, jest kolejna propozycja od Norton Clipper - CP514.

Ważnym atutem tego modelu jest elektroniczny gaźnik, który gwarantuje łatwy 3-stopniowy rozruch silnika – bez konieczności uruchamia na półgazie czy używania dławika. Zwracamy uwagę na prosty, półautomatyczny układ napinania pasa oraz na wielostopniowy filtr powietrza generujący pulsacyjny strumień powietrza – zapewnia to przecinarce większą wydajność podczas pracy w warunkach dużego zapylenia i przy wysokiej temperaturze otoczenia.

W prezentowanej przecinarce producent zastosował zewnętrze koło regulacyjne – zapobiega ono zapychaniu się filtra powietrza. Z kolei osłona tarczy wykonana z magnezu jest lżejsza i zapewnia operatorowi wyższy poziom bezpieczeństwa. Cylinder został pokryty nikasilem, co wyraźnie zwiększyło trwałość przecinarki.

Nie możemy zapomnieć o komforcie pracy operatora. W tym modelu zastosowano 5-sprężynowy układ antydrganiowy, solidny uchwyt oraz funkcję natychmiastowego zatrzymania pracy przy pomocy jednego przycisku.

Przecinarka ręczna Norton Clipper

Zaprezentowane piły murarskie i przecinarki ręczne Norton Clipper, a także wiele innych maszyn do robót wewnątrz budynków, są dostępne w ofercie wynajmu firmy HKL Baumaschinen Polska.

Zobacz również przecinarki jezdne Norton Clipper.