Do obniżonego spalania przyczynia się również mniejszy, ale bardziej wydajny układ chłodzenia i powiązane z nim optymalne rozłożenie masy. Innowacyjna konstrukcja z chłodnicami zmontowanymi w kształcie sześcianu daje doskonały efekt. Wyższa wydajność chłodzenia wynikająca z kształtu tego układu przedłuża żywotność płynu chłodzącego z 500 do 1500 mtg poprawiając przy tym jego niezawodność i trwałość. Ponadto chłodnice ułożone w ten sposób, są łatwiejsze w czyszczeniu. Cały układ chłodzenia jest umieszczony za kabiną, wysoko nad ziemią i daleko od kurzu wydobywającego się z tylnych kół podczas jazdy. Silnik znajduje się dopiero za układem chłodzenia, na samym końcu maszyny. W ten sposób silnik robi za ”naturalną” przeciwwagę i nie ma konieczności montowania na maszynę dodatkowego ciężaru własnego. Takie umiejscowienie silnika oznacza też łatwy dostęp serwisowy do podstawowych punktów eksploatacyjnych z poziomu ziemi oraz wysoki udźwig na łyżce, mniejsze obciążenie osi, hamulców i opon, a w rezultacie większą trwałość całej maszyny.

Dodatkową trwałość i wydajność zapewniają też wytrzymałe osie marki ZF przeznaczone do najcięższych obciążeń i prac w bardzo trudnych warunkach. W110C i W130C są dostępne z opcjonalną, 100% blokadą dyferencjału, która jest załączana automatycznie lub ręcznie. Dzięki takiej blokadzie, kiedy koło zaczyna się ślizgać, mechanizm różnicowy automatycznie przekazuje 100% dostępnego momentu obrotowego na koło z przyczepnością. Korzyścią jaką zyskuje w ten sposób Klient jest o 30% mniejsze zużycie opon i szybsze wykonanie danej pracy na miękkim podłożu.

W taki oto sposób W110C i W130C zgodne z normą emisji spalin Tier 4i są maszynami, które przy niskim spalaniu i mniejszych kosztach eksploatacji wyróżnia wysoka wydajności i trwałość, czyli tak jak pozostałe ładowarki kołowe New Holland są to maszyny przewidziane dla najcięższych prac i najbardziej wymagających Klientów.

W celu uzyskania dalszych szczegółów na temat maszyn marki New Holland lub otrzymania oferty pod Państwa konkrente wymagania, zapraszamy do kontaktu z najbliższym oddziałem HKL Baumaschinen Polska.